4.11 Perfumeria Lady Makbet, Chórraa

Spektakl „Perfumeria Lady Makbet” to chóralna wersja historii upadku kobiety, jej dramatów i wyborów, dokonywanych dla siebie i wbrew sobie, aby zdobyć, zniszczyć i zasiać nienawiść. Siła kobiety zaprowadzi ją na skraj przepaści, w którą nie musi jednak skoczyć. „Perfumeria Lady Makbet” to spektakl o dzieciobójczyniach uwikłanych w rodzinne sidła, osobiste dylematy, zmarnowane szanse. To spektakl o odpowiedzialności społecznej za te wszystkie dzieci, które mogliśmy pomóc wychować, gdybyśmy tylko otworzyli oczy na to, co oczywiste, na sąsiadkę, koleżankę z pracy, córkę. To spektakl o przyzwoleniu na mordowanie, jak w przypadku Lady Makbet, to spektakl o przemocy, jak w rodzinie z Pucka, to spektakl  o mordowaniu dzieci ze strachu przed sobą. Szekspir jest punktem wyjścia i dojścia, nie zostawia złudzeń, jeżeli chodzi o charakter człowieka, ale daje nadzieję, że wybór należy wyłącznie do nas.

W spektaklu wykorzystano teksty Wisławy Szymborskiej. Spektakl  zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego w ramach stypendiów dla twórców kultury na rok 2013. Finansowego wsparcia udzieliła również Fundacja Pomysłodalnia.

Chórraa to kobieca formacja teatralna, w skład której wchodzą amatorki teatru, w różnym wieku i różnych zawodów.

Chórraa to głos kobiet w sprawach, które stanowią o dzisiejszym wizerunku kobiety i jej roli w społeczeństwie. Chórraa zachęca do zatrzymania, do refleksji, czasami pogłębionej, do obejrzenia się za siebie i spojrzenia przyjaźnie w stronę drugiego człowieka. Chórraa to czas i projekt dla kobiet.

Chórraa jest projektem Fundacji Pomysłodalnia.

Reżyseria, choreografia, opracowanie muzyczne: Renia Gosławska
Scenariusz, współpraca reżyserska: Magdalena Kajtoch

Obsada: Beata Bednarczyk, Jagoda Białogrodzka, Elżbieta Biernat, Edyta Górska, Krystyna Homza, Kinga Janiszewska, Alina Japczyńska, Jolanta Kaczorowska, Magdalena Kajtoch, Adrianna Kucner, Hanna Ligęza-Rybak, Agnieszka Lutkiewicz, Katarzyna Marzec-Okoń, Milena Niwa,  Anna Siwka,  Karolina Walentynowicz, Justyna Wolf, Elżbieta Zagrodzka

Czas trwania spektaklu: 1 godz (bez przerwy)

PŁATNOŚĆ ZA BILETY NA SPEKTAKLE GOŚCINNE TYLKO GOTÓWKĄ

chórraa

Dodaj komentarz