15.04 Press Jazz, PPSWA

Termin: 15-16.04.2019, godz. 20.00 i 19.00
Miejsce: Teatr Muzyczny
Bilety: 20 zł

„Press Jazz” – autorski projekt Patrycji Goli i Krzysztofa Wojciechowskiego oraz studentów 3 roku PPSWA im. D. Baduszkowej w Gdyni, realizowany w ramach egzaminu PPSWA. W programie 17 zupełnie nowych, autorskich utworów o zróżnicowanym charakterze i tematyce.

band:
Krzysztof Wojciechowski – piano
Szymon Zalewski – bas
Michał Lasota – instrumenty perkusyjne

plakat: Karol Formela
kostiumy: Paweł Sikora

A tak o projekcie mówią sami twórcy:
„Znużeni tą samą formułą stosowaną przez nas na przestrzeni 7 lat pracy w studium, postanowiliśmy w tym roku odejść od standardowej koncepcji. Podwyższyliśmy poprzeczkę naszych zmagań muzyczno-aranżacyjnych z zamiarem wykreowania czegoś kompletnie nowatorskiego. W związku z tym powstał pomysł, którego tematem przewodnim będzie felieton. Ten specyficzny rodzaj publicystyki, często skrajnie złośliwie wyrażający osobisty punkt widzenia autora jest i ma być inspiracją dla młodych studentów do napisania tekstu. Naszym zamiarem jest obudzenie w studentach kreatywności i zmobilizowanie ich do podjęcia prób wyrażania siebie poprzez autorski tekst. Do gotowych tekstów dopisaliśmy muzykę oraz wszelkie aranżacje chórów i towarzyszących im instrumentów. Zwieńczeniem naszej półrocznej pracy jest właśnie koncert na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni.”

PATI GOLA
Polska wokalistka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Studia ukończyła z wyróżnieniem. W międzyczasie otrzymała stypendium Rhythmic Music Conservatory w Danii. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. I miejsce na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Katowicach 1997, wyróżnienie na Festiwalu Fama w tym samym roku, wyróżnienie dla Indywidualności Jazzowej na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach (1996) oraz na Festiwalu „Gaude Fest” w Ustroniu. Ma na koncie kilkadziesiąt produkcji, programów telewizyjnych i festiwali, współpracowała z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny.

KRZYSZTOF WOJCIECHOWSKI
Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (2008). Solista Teatru, w zespole od 2006 r. Gra w wielu spektaklach Teatru, m.in.: „Wiedźmin” – Jeż, reż. W. Kościelniak (2017) „Notre Dame de Paris” – Clopin, reż. G. Maheu (2016), „Ghost” – Sam, Carl, reż. T. Dutkiewicz (2015) „Zły” – Zły – Henryk Nowak, reż. W. Kościelniak (2015), „Avenue Q” – Żaczek Przyjemniaczek, reż. M. Miklasz (2014), „Chłopi” – Kowal, reż. W. Kościelniak (2013), „Lalka” – Subiekt Klejn, reż. W. Kościelniak (2010).