29.09 Taniec Wellera, Teatr Gdynia Główna

Premiera w reżyserii Andrzeja Pieczyńskiego.

Termin: 29.09.2016, godz. 19.00
Miejsce: Teatr Gdynia Główna
Bilety: 30-40 zł

Reżyseria: Andrzej Pieczyński
Obsada: Malina Chojecka, Krzysztof Baliński, Andrzej Pieczyński
Muzyka: Maciej Kucharski
Choreografia: Monika Leśko-Mikołajczyk
Kostiumy: Joanna Gerigk
Nagrania studyjne:
Realizacja dźwięku: Jacek Puchalski
Głosy: Wiesław Rupiński, Błażej Chorobiński, Łukasz Gocławski, Kacper Bocek

„Taniec Wellera” to z jednej strony spektakl o odwadze, poświęceniu, ambicji, woli walki i dążeniu do zwycięstwa za wszelką cenę. A z drugiej – o najtrudniejszych wyborach życiowych, wobec których zawsze jesteśmy sami. Zanim Bohdan Weller, PRL-owski mistrz boksu oprzytomnieje, zanim my oprzytomniejemy po nokaucie i staniemy do wielkiego rewanżu, czeka nas niemal kryminalna podróż po świecie show biznesu. Podróż z przymrużonym, podbitym okiem. Weller tańczy, przygotowany plan się udaje, chociaż zwycięstwo ma zupełnie inne imię.

Bio aktorów:
Malina Chojecka. aktorka teatralna, współpracująca m.in. z teatrami w Elblągu, Cieszynie, Jeleniej Górze, Wrocławiu. W Teatrze Gdynia Główna zagrała w „Mewie. Dziwnej sztuce” w reżyserii Ewy Ignaczak. Swoją miłością do aktorstwa zaraża  dzieci tworząc z nimi filmy, spektakle w ramach edukacji alternatywnej. Miłośniczka podróży, podczas których zawsze stara się dotrzeć do miejscowych teatrów.

Andrzej Pieczyński. Aktor, reżyser, autor scenariuszy teatralych, często jednocześnie podejmujący wszystkie trzy wyzwania. Laureat wielu nagród, między innymi Gdyńskiego Galiona w dziedzinie teatru. Założyciel Fundacji Scena Pobiedziska. Współpracuje z wieloma teatrami w Polsce i za granicą (Berlin, Warszawa, Gorzów, Bydgoszcz, Sopot, Gdańsk, Gdynia), spektaklem „Taniec Wellera” podbija kolejną scenę Gdyni.

Krzysztof Baliński. Aktor, tancerz, mim, poeta, autor książek i przedstawień dla dzieci i młodzieży. Wiele lat pracował w Teatrze Ekspresji Wojciecha Misiuro, jako aktor-mim. Obecnie można go zobaczyć między innymi w Operze Narodowej w przedstawieniach Mariusza Trelińskiego. Z teatrem objechał cały świat, jednak to właśnie Gdynia jest jego miastem.

taniec-wellera-plakat

Dodaj komentarz