26.03 Kasieńka, Teatr Miniatura

Spektakl na podstawie książki Sarah Crossan (tytuł oryginalny: „The Weight of Water”).

Termin: 26.03.2017, godz. 17.00

Miejsce: Teatr Miniatura

Bilety:

tłumaczenie: Katarzyna Domańska (Wydawnictwo Dwie Siostry)
adaptacja, reżyseria i inscenizacja: Anna Wieczur-Bluszcz
współpraca przy koncepcji wizualnej oraz animacje filmowe: Urszula Morga, Bartosz Mikołajczyk (Esy Floresy)
muzyka: Łukasz Matuszyk
asystenci ds. scenografii: Kinga Patoka, Piotr Jurek
koncepcja i realizacja techniczna, światło: Maciej Motowidło
obsada: Jolanta Darewicz, Agnieszka Grzegorzewska, Edyta Janusz-Ehrlich, Piotr Kłudka, Jacek Majok, Jadwiga Sankowska, Joanna Tomasik
Dla widzów od 10 lat .

Dwunastoletnia Kasieńka wyrusza z mamą z Gdańska do Coventry w Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu ojca, który wyjechał tam do pracy i słuch po nim zaginął. Trafia do nowej szkoły, gdzie z powodu słabszej znajomości języka wszyscy traktują ją jak gorszą. „Kasieńka” to uniwersalna opowieść o walce o siebie wbrew rzeczywistości, o akceptowaniu trudnych prawd i ich przezwyciężaniu. O uprzedzeniach, przyjaźni, pierwszej miłości i sile, jaką może dać odkrywanie i realizacja swoich pasji. Poprzez sposób ujęcia tematu – jego bezpośrednią, autentyczną emocjonalnie oraz dynamiczną formę – to historia nie tylko dla nastolatków.

Spektakl jest adaptacją debiutanckiej powieści Sarah Crossan napisanej białym wierszem, która zdobyła wiele nagród, m.in. CBI Eilís Dillon Award, UKLA Book Award czy niemiecką Luchs Preis. W Polsce wydało ją w grudniu 2015 roku wydawnictwo Dwie Siostry.

Dodaj komentarz