12.12 Bigbit. Performing lecture and music, Fundacja Pomysłodalnia

Termin: 12.12.2017, godz. 19.00
Miejsce: Scena Kameralna Teatru Wybrzeże
Wstęp wolny

Zapisy: pomyslodalnia@gmail.com

Spektakl realizaowany w ramach projektu Teatr na nowe czasy
http://teatrnanoweczasy.pl/wydarzenie-vi-bigbit-performing-lecture-and-music/

Wykonawcy: Klaudia Wojnarowska, Łukasz Dolny, Mikołaj Flis, Jakub Kseniak, Rafał Skwarek, Mikołaj Zgirski. Ze specjalnym udziałem Krzysztofa Matuszewskiego.
Kierownictwo muzyczne: Rafał Szyjer, 
Koordynacja grupy muzycznej: Paulina Wawruch.
Koncept, wybór piosenek, scenariusz i reżyseria: Piotr Wyszomirski. Produkcja: Fundacja Pomysłodalnia

„Bigbit” to po trosze hybryda gatunkowa. Połączenie teatru dokumentalnego z muzyką i performatyką. Kanwą opowieści jest fragment dziejów najpopularniejszego, polskiego zespołu lat 60., legendarnych, choć wciąż przecież żywych i koncertujących, Czerwonych Gitar. Czas opowieści to lata 1965-70, czyli od powstania formacji do odejścia Krzysztofa Klenczona i feralnego dla zespołów bigbitowych koncertu, który uznawany jest nieoficjalnie za zamknięcie epoki beztroskiego muzykowania. Narracja prowadzona jest kilkoma, przecinającymi się ścieżkami. Pierwsza to historia zespołu, druga kontekst historyczny (wydarzenia, fakty z historii Polski tamtego czasu), trzecia to stosunek dzisiejszych, młodych muzyków do dzieł dziadków, czyli młodych w latach 60. Te ścieżki przeplatają się i zderzają.

Na scenie prezentują się muzycy, wokalistka i wokaliści, którzy są zarazem aktorami. Hasło Podtytuł „Performing lecture and music” wskazuje na formę, która jest komentarzem do niezwykle popularnych w naszym regionie (para)teatralnych czytań. Prezentacja sopocka jest eksperymentem formalnym i pokazem, który może zachęcić do realizacji pełnoformatowego musicalu performatywnego.

Organizator: Fundacja Pomysłodalnia
Dofinansowano ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Miasta Sopotu.

bigbit

Dodaj komentarz