O nas

Pomorze Kultury Logo

 

Pomorze Kultury. Teatr  to wortal poświęcony teatralnemu Pomorzu.

To nowatorska propozycja ukazania różnorodności życia teatralnego skierowana do specjalistów i animatorów życia teatralnego, instytucji, placówek i organizacji teatralnie aktywnych oraz oczywiście zainteresowanych widzów. Wortal  zawiera aktualne informacje poświęcone spektaklom, wydarzeniom teatralnym, festiwalom, warsztatom, ludziom teatru. Ujawniamy sukcesy pomorskich artystów, promujemy ich twórczość i zapraszamy do informowania o swojej działalności. Na wortalu gromadzone są informacje dokumentujące różnorodne przejawy życia teatralnego, archiwizowane są materiały foto i wideo. Uważnie przypatrujemy się także początkującym artystom i formacjom, szczególnie potrzebującym wsparcia medialnego.

To multimedialny elementarz wiedzy na temat teatru w województwie, to także zbiór opinii, recenzji i materiałów poświęconych ludziom i wydarzeniom. Wyjątkowość polega na precyzyjnym rozpoznaniu środowiska teatralnego w Pomorskiem, na uważnym dokumentowaniu zjawisk i działań, na promowaniu artystów i animatorów związanych z regionalnym teatrem. Wortal nie recenzuje działań instytucji i artystów, ale obiektywnie przedstawia pełen wybór opinii (np. zestawienia „Po premierze”), zaprasza do dyskusji, a nie feruje opinie.

To wortal z przejrzystą misją, dlatego liczymy na współtworzenie go ze wszystkimi, którym zależy na pomorskiej kulturze.

Pomorze Kultury. Teatr powstało dzięki determinacji miłośników teatru, Fundacji Pomysłodalnia, dofinansowaniu projektu przez Marszałka Województwa Pomorskiego. W 2017 roku wortal otrzymał dofinansowanie w ramach dotacji od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania “Teatralne Pomorze”,

Wykorzystanie materiałów należących do wortalu Pomorze Kultury.Teatr jest możliwe za zgodą redakcji ( potwierdzenie drogą elektroniczną).

 

Kontakt:

redakcja@pomorzekultury.pl

Tel. 608-661-616

Mecenasi projektu:

Wojewodztwo_Pomorskie_poziom-prawa mkidn_01_cmyk