20.12 Prawdziwa historia śmiechu, Teatr Muzyczny

Fundacja Pomysłodalnia zaprasza na premierową odslonę spektaklu z udziałem artystów Teatru Muzycznego.

Termin: 20.12.2016 (wtorek), godz. 19.00
Miejsce: Scena Kameralna Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Bilety: ulgowy 20 zł (uczniowie, studenci, seniorzy), normalny 30 zł; bilety dostępne w kasie Teatru Muzycznego.

Rezerwacja i sprzedaż internetowa: mail: pomyslodalnia@gmail.com, tel. 608-661-616 lub 782-976-318

 

Scenariusz i reżyseria: Piotr Wyszomirski
Aranżacje: Przemysław Pawłowski
Wizualizacje: Łukasz ‚Rat’ Czerwiński
Plakat: Karol Formela
Obsada: Tomasz Więcek, Przemysław Pawłowski

poprawiony-header

Tuż przed świętami zapraszamy na spektakl, który rozbawi każdego, wrażliwego widza.

„Prawdziwa historia śmiechu” to pełnoformatowy, choć kameralny, spektakl teatralny z udziałem artystów Teatru Muzycznego w Gdyni. To próba ukazania istoty śmiechu w możliwie szerokim wymiarze. Od prezentacji odświeżonych wersji wybranych fragmentów filmów, musicali, spektakli teatralnych, widowisk kabaretowych i estradowych do „numerów” stworzonych specjalnie na użytek prezentacji. To crème de la crème humoru i dowcipu podlany muzyką i tańcem. To także okazja do ukazania wszechstronności artystów Teatru Muzycznego w Gdyni i stworzenie dla nich nowej przestrzeni do zaprezentowania talentów znanych i nieznanych szerszej publiczności.

Zatańczą dla was Gene Kelly i Fred Astaire, zaśpiewają Frank Sinatra i Dean Martin, w nowych wersjach wybrzmią hity ze „Spamalota” oraz „Pięknej i bestii”. Będzie wiele niespodzianek…

Przez historię śmiechu poprowadzi nas Tomasz Więcek, solista Teatru Muzycznego w Gdyni, znany z wielu ról w polskim teatrze muzycznym. Muzycznie i aktorsko towarzyszy mu Przemysław Pawłowski z Teatru Muzycznego w Gdyni, odpowiedzialny za aranżacje, muzykę oryginalną oraz wykonanie muzyki na żywo. Autorem konceptu i scenariusza jest Piotr Wyszomirski, który także całość wyreżyserował. Łukasz „Rat” Czerwiński przygotował wizualizacje a projekt plakatu jest dziełem Karola Formeli.

Spektakl jest skierowany do szerokiej publiczności, mieszczącej się w przedziale od 5 do 105+ lat.

 

Wykonawcy i realizatorzy

Tomasz Więcek

Solista Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni od 1999 r. Na scenach teatralnych występuje od 1993 r. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (1997) ( z wyróżnieniem). W 2002 roku ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Gdańsku otrzymując ocenę bardzo dobrą z wyróżnieniem.

Obecnie gra w spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni:
„Piotruś Pan” – Pan Darling, Kapitan Hak, reż. J. Józefowicz (2016)
„Ghost” – Willy Lopez, reż. T. Dutkiewicz (2015)
„Zły” – doktor Witold Halski, reż. W. Kościelniak (2015)
„Przygody Sindbada Żeglarza” – Murumadarkos, Czarownik, reż. J. Kilian (2014)
„Tuwim dla dorosłych”, reż. J.J. Połoński (2013)
„Klub Kawalerów” – Wygodnicki, reż. J. Celeda (2013)
„Shrek” – Osioł, reż. M. Korwin (2011)
„Grease” Johny Casino, Vince Fontaine, reż. M. Korwin (2011)
„Lalka” – Subiekt Mraczewski, reż. W. Kościelniak (2010)
„Spamalot” – Dennis Galahad, Bedvere reż. M. Korwin (2010)
„Szalone nożyczki” – Edward Wurzel, reż. M. Korwin (2007)

Zagrał również role:
Chucka Cranstona w „Footloose – wrzuć na luz!” , Freda Casleya w „Chicago” , Drakulę w „Drakuli” Młodego w „Przejściu przez morze. Kolęda” (reż. M. Korwin, B. Szyc, 2005), Big Moe w „Pięciu Braciach Moe” (reż. O. Lubaszenko, 2005), Janosika w „Janosiku, czyli Na Szkle Malowane” (reż. K. Janda, 2004), Koptosa w „Atlantis” (reż. M. Korwin, 2001),Tezeusza, Oberona w trans-operze „Sen Nocy Letniej” (reż. W. Kościelniak, 2001), Steve’a w „Hair” (reż. W. Kościelniak, 1999), Szymona, Piotra, Kapłana w „Jesus Christ Superstar” (reż. M. Korwin, 1999), Heathcliffa w „Wichrowych Wzgórzach” (reż. M. Korwin, 1998), Tenora w „Przed premierą czyli z życia krawcowych musicalowych” (reż. A. Hanuszkiewicz, 1998).

Brał także udział w spektaklach: „Evita” (reż. M. Korwin (1997), „Kabaret piosenki – Dopóki będzie Clown” (scen. i reż. E. Jędrzejewska-Musiał, 1997), „Czarodziej z Krainy Oz” (reż. D. Miłkowski, 1996), „Me and… mój teatr” (reż. J. Gruza, 1996), „Muzykoterapia” – spektakl dyplomowy (reż. W. Paszkowski, 1996) „Karmaniola” (reż. M. Sikora, 1995), „Oratorium Nieszpory Ludźmierskie” (reż. R. Gliński, 1994), „Cień” (reż. M. Wojtyszko, 1994), „Les Miserables” ( reż. J. Gruza, 1993), „West Side Story” (reż. T. A. Dutkiewicz, 1993).

W Teatrze Roma w Warszawie zagrał Dona Lockwooda w „Deszczowej piosence”(2012 reż.W.Kępczyński), Myszołapa w „Kotach” (reż. W. Kępczyński, 2004). W Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu zagrał Jackiego Browna w „Operze za Trzy Grosze” (reż. W. Kościelniak, 2002). Brał również udział w „Niekabarecie” Macieja Nowaka w Gdańsku (2001). W Operze Bałtyckiej w Gdańsku zagrał Boniego w „Księżniczce Czardasza” (reż. G. Chrapkiewicz, 2003) .

Jego przedstawieniem dyplomowym było „Wesele Figara” w reż. G. Chrapkiewicza w 2000 roku.

Wystąpił w serialach: „Będziesz Moja” (jedna z głównych ról, 2006), „Plebania” (2005), „Sąsiedzi” (2003), „Lokatorzy” (2001, 2002) , „Ojciec Mateusz” ( 2008).

W 1999 r. otrzymał Nagrodzę Prezydenta Miasta Gdyni oraz Marszałka woj pomorskiego za działalność sceniczną .

Przemysław Pawłowski

Aktor, muzyk, kompozytor, aranżer. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni, od 2012 w zespole Teatru Muzycznego w Gdyni. Można go zobaczyć w musicalach, „Ghost”, „Chłopi”, „Lalka”, „Zły” w Teatrze Muzycznym w Gdyni a w musicalu „Skrzypek na dachu” w Teatrze Muzycznym w Gdyni i w Łodzi.

Piotr Wyszomirski

Krytyk i prosument kultury. Scenarzysta i reżyser filmów krótkometrażowych, spektakli teatralnych i widowisk muzycznych (m.in. „This is not a love song, czyli miłość ci wszystko wypaczy”, „Być jak Charlie Chaplin”, „Pamiętajcie o wulkanach”, „Odlot. Szopka pomorska za 2015 rok”, „Szybki Kabaret Miejski: Peron”; w przygotowaniu spektakle “Ostatnia wieczerza” i „Prawdziwa historia śmiechu” – koncept, scenariusz, reżyseria). Do niedawna recenzent teatralny, nadal filmowy i muzyczny, felietonista. Redaktor naczelny „Gazety Świętojańskiej online”, stypendysta i laureat nagrody za promocję kultury województwa pomorskiego. Autor kilkuset artykułów (recenzji, felietonów, opinii) publikowanych na łamach czasopism i wortali internetowych („Gazeta Świętojańska online”, „Teatr”, e-teatr. pl, teatry.art.pl, teatrdlawas.pl i wiele innych), redaktor wortalu Pomorze Kultury, aktywista Fundacji Pomysłodalnia. Pomysłodawca i koordynator wielu akcji i projektów społecznych, edukacyjnych i kulturalnych (m.in. „Teatr jest nasz” i „Teatr na nowe czasy”), wykładowca na Uniwersytecie Gdańskim (zajęcia: Sztuka prowadzenia debat i dyskusji), moderator i prowadzący wielu debat i dyskusji, uczestnik „Debaty o kulturze” w Radio Gdańsk. Pomysłodawca i autor koncepcji programowej Kongresu Kultury Pomorskiej (2015-2017), pomysłodawca i organizator I Kongresu Pomorskich Organizacji Pozarządowych.

Łukasz ‚Rat’ Czerwiński

Aktor, reżyser, producent, absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej. Występował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni w takich spektaklach, jak „Skrzypek na dachu”, „Shrek”, „Fame”, „Lalka” czy „Spamalot”. Studiował reżyserię filmową w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Obecnie można go zobaczyć w Centrum Kultury w Gdyni w spektaklu „Mayday – Run for your wife”. Fascynat kina science-fiction, eksperymentuje z kinem gatunkowym. Nie boi się trudnych realizacji i ważnych tematów. Doświadczony w pracy z dziećmi i młodzieżą; prowadził zajęcia w ramach Warsztatowej Akademii Musicalowej; projektu „Sierzchowo”, „Przystanek Dobro”. W roku 2009 napisał, wyreżyserował i wystawił własny musical „Tama” w Teatrze Nasz we Włocławku.

poprawiony-plakat

 

Dodaj komentarz