26.05 Utrata chaosu, Agafia Wieliczko

Autorski projekt Agafii Wieliczko z udziałem zaproszonych gości.

Termin: 26.05.2016, godz. 18.00
Miejsce: Stacja Orunia
Bilety: wstęp wolny

FB

Autorski projekt Agafii Wieliczko z udziałem performerek: Katarzyny Pastuszak, Agnieszki Kamińskiej, Aleksandry Śliwińskiej oraz Yuko Kawamoto trójmiejskiego, niezależnego Teatru Amareya, oraz tancerza, aktora i performera Mateusza Wojtasińskiego.

Instalacja z żywych ciał i nici, performance podejmujący temat historii człowieka żyjącego w czasach chaosu, wewnętrznych lęków i niepokojów, człowieka dopuszczającego się absurdalnej pogoni za ulepszaniem życia. Uwięzienie siebie samego w emocjach przywiązania do własnych przeżyć daje poczcie względnego bezpieczenstwa, które powoduje, że człowiek zbliża się do krawędzi uwalniającej lęk przed utratą kruchego szczęścia. Słaba kondycja psychiczna człowieka, żyjącego według narzuconego szablonu, człowieka zastraszonego nadmiarem informacji, presją i stresem, doprowadza do lęku przed utratą chaosu, który sam w sobie wytworzył.

INSTALACJA Z ŻYWYCH CIAŁ I NICI
Uwięzione postacie, przyszyte do nici, niemogące wydostać się fizycznie, uwzględniając efekt procesu ukazuje atrakcyjną i bardzo ciekawą formę: stateczną, nieruchomą, ale wewnątrz, emocjonalnie bardzo dynamiczną. Czym jest szczeście do którego dążymy? Czym jest szczęście w chaosie? Im większe „przyszycie się” do własnych emocji, tym trudniejsze „zerwanie” relacji: ja – trauma. Co pokażą ciała w utraconym choasie? Co wydarzy się w postaciach walczących z trudem swojej przemiany?

utrata-chaosu_baner-gazeta-swietojanska

Dodaj komentarz