29.01 Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!, Teatr Miniatura

Spektakl w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich.

Termin: 29.01.2017, godz. 12.00
Miejsce: Teatr Miniatura
Bilety: 18-20 zł

Na motywach baśni „Jaś i Małgosia” braci Grimm
scenariusz: Magdalena Żulińska, Piotr Kłudka
reżyseria: zespół
scenografia: Andrzej Żak
lalki i maski: Agata Żukiewicz
muzyka: Magdalena Żulińska, Piotr Kłudka
obsada: Magdalena Żulińska, Piotr Kłudka, Andrzej Żak
Dla dzieci od 4 lat.

Jasiek i Małgośka idą przez las do szkoły. Co się wydarzy po drodze? Jakie niebezpieczeństwa na nich czekają i jak sobie z nimi poradzą? I czy wszystko skończy się dobrze?

„Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!” to autorskie przedstawienie aktorów Teatru Miniatura – Magdaleny Żulińskiej i Piotra Kłudki – przygotowane w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. Żartobliwa opowieść dla dzieci od 4 lat nawiązuje do znanej baśni braci Grimm, ucząc dzieci samodzielności, a jednocześnie ostrożności.

Magdalena Żulińska
W 2008 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Z Teatrem Miniatura związana od dyplomowej roli w „Pinokiu” w reż. J. Malinowskiego w 2008 roku.

Piotr Kłudka
Ukończył Szkołę Aktorską SPOT w Krakowie. W latach 1998–2005 pracował w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Z Teatrem Miniatura związany od 2005 roku.

Andrzej Żak
W 1988 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie na Wydziale Lalkarskim w Białymstoku. Od tego czasu pracował w Teatrze Baj w Warszawie, Teatrze Miejskim w Gdyni i Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku.

Zagrał ponad 80 ról, m.in. rolę Czorta w słynnym spektaklu Miniatury „Turlajgroszek” w reżyserii Piotra Tomaszuka, który zdobył wiele nagród (m.in. Fringe First Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Edynburgu w 1993 roku). Współpracował z takimi reżyserami jak Adam Hanuszkiewicz, Waldemar Śmigasiewicz i Jarosław Kilian. Grał role epizodyczne w serialach „Sąsiedzi”, „Lokatorzy”, „Trzy szalone zera”, „Pierwsza miłość”, „Barwy szczęścia”. W Teatrze Telewizji brał udział w spektaklach „Turlajgroszek” T. Słobodzianka i P. Tomaszuka, „Słowik” H. Ch. Andersena, „Księga Krzysztofa Kolumba” P. Claudela i „Fahrenheit” A. Czerwińskiej-Rydel.

Od wielu lat współpracuje z Radiem Gdańsk, gdzie współtworzył i współtworzy audycje „Laboratorium dźwięku”, „Śledczy teatralny” i „Salon artystyczny”. Jego pasją jest fotografia przyrody. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych, jego zdjęcia znajdują się również z kolekcjach kolekcjonerskich w Chicago, Sidney i Londynie.

Agata Żukiewicz
Urodzona w Gdańsku 29-letnia studentka wydziału rzeźby Akademii Sztuk Pięknych. Czynnie bierze udział w wydarzeniach artystycznych i kulturalnych. Prowadzi warsztaty artystyczne. Tworząc maski i elementy scenografii, współpracuje z teatrami, domami kultury, szkołami oraz fundacjami. Jej prace biorą udział w przedstawieniach, teledyskach i sesjach zdjęciowych. Inspiruje się szeroko pojętą sztuką i muzyką etniczną.

Scena Inicjatyw Aktorskich to projekt umożliwiający realizację autorskich pomysłów zespołu artystycznego Teatru Miniatura. Do tej pory w jego ramach powstały dwa spektakle dla dorosłych – „Karakonia. Pieśni według Schulza” z inicjatywy Edyty Janusz-Ehrlich i „U stóp drabiny” z inicjatywy Jacka Majoka oraz cykl filmów animowanych dla dzieci „Rodzina Papetów” z pomysłu Wojciecha Stachury.

Na początek tego roku kolejni aktorzy – Magdalena Żulińska i Piotr Kłudka – postanowili przygotować własną, lalkową wersję baśni o Jasiu i Małgosi dla dzieci od 4 lat. „Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!” to żartobliwa i momentami zaskakująca opowieść, która ma uczyć samodzielności, a jednocześnie ostrożności. Jako jedni z najbardziej uzdolnionych muzycznie członków zespołu Miniatury Magdalena Żulińska i Piotr Kłudka opracowali również warstwę muzyczną spektaklu i piosenki. Do współpracy zaprosili również aktora Andrzeja Żaka, który pełni rolę narratora oraz zaprojektował scenografię.

Charakterystyczne lalki-robaczki i maski do spektaklu zaprojektowała Agata Żakiewicz, studentka wydziału rzeźby gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

jasiek-i-malgoska2

 

Dodaj komentarz