25.02 Para nr 1, Trójmiejski Punkt Taneczny

Termin: 25.02.2018, godz. 18.00
Miejsce: Klub Żak
Bilety: 3-20 zł

Trójmiejski Punkt Taneczny
Para nr 1
Katarzyna Gorczyca, Oskar Malinowski
rezydencja/premiera 2018

Perfekcja. Konkurencja. Nagrody. Potrzeba oceny. Potrzeba tortury ciała i myśli. Potrzeba zwycięstwa. Gdy sztuka zaczyna być narzędziem w walce o bycie najlepszym artystą we wszechświecie. Najlepszy tancerz. Najlepsza choreografia. Najlepszy koncept. Najlepsze kostiumy. Najlepszy ja. Gorczyca/ Malinowski wykorzystując swoje konkursowe doświadczenia oraz upodobanie do jazdy figurowej na lodzie, zmierzą się z najlepszą choreografią we wszechświecie.

Choreografia i wykonanie: Katarzyna Gorczyca, Oskar Malinowski
Współpraca artystyczna: Goran Bogdanovski
Muzyka: Kamil Tuszyński
Reżyseria świateł: Maciej Kosteczka
Kostiumy: Marta Wieczorek
Realizacja w ramach 10. Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Katarzyna Gorczyca – absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu i współzałożycielka grupy LineAct. Współpracuje z reżyserem Brianem Michaelsem, zaś od 2016 roku działa w Teatrze ZAMIAST w Łodzi. Mieszka w Łodzi. Lubi Łódź.

Oskar Malinowski – aktor, tancerz, performer, absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Aktualnie współpracuje między innymi z Teatrem Ochoty w Warszawie i Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Goran Bogdanovski jest wielokrotnie nagradzanym tancerzem, choreografem i pedagogiem, pracującym z tancerzami na całym świecie od 1989 roku. Przez 25 lat rozwinął swoje metody nauczania w oparciu o solidne badania i praktykę w szerokim spektrum dyscyplin. Wśród nich znajduje się zarówno taniec współczesny jak i sztuki walki, tai chi, Qi Gong, kundalini, kontakt improwizacja i improwizacja teatralna. Doświadczenie artystyczne zdobywał pracując nad własnymi spektaklami jak i we współpracy z ponad 70 choreografami i reżyserami. Po 12 latach pracy jako baletmistrz Opery Narodowej w Ljubljanie założył Fico Ballet. Znany jest z holistycznego podejścia oraz humoru w życiu i na scenie.

Dodaj komentarz