3.12 Dzielny Kapitan Ahab, Teatr Gdynia Główna

Termin: 3.12.2017, godz. 12.00 i 14.00
Miejsce: Teatr Gdynia Główna
Bilety: 20 zł

Dzielny Kapitan Ahab
inspirowany „Moby Dickiem” Hermana Malville`a
Reżyseria: Grzegorz Kujawiński
Scenografia: Bartosz Dobrowolski i Grzegorz Kujawiński
Lalki: Kinga Tomaszewska-Smolarczuk
Stroje lalek: Marta Ubysz
Obsada: Piotr Srebrowski, Piotr Rogalski, Oliwer Zypper
Preferencje wiekowe: 3+

„Dzielny Kapitan Ahab” to muzyczny wehikuł czasu, który zabiera publiczność w awanturniczą podróż morską! To porywająca, poruszająca wyobraźnię opowieść, która przeniesie małych widzów na pokład statku, gdzie rozpoczną pełen przygód rejs.

Młody chłopiec imieniem Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia. W trakcie wojaży zakosztuje trudnego marynarskiego życia na statku, zmierzy się ze swoimi słabościami i lękami, kształtując w ten sposób swój charakter. Ahab, wraz załogą, poluje na białego, niedoścignionego wieloryba imieniem MOBY DICK. Bestia zatopiła już wiele statków i obgryzła niejedną kończynę. Dlaczego więc Ahab ściga wielkiego kaszalota? Czy z nowym członkiem załogi uda się pochwycić Lewiatana? Przekonacie się już niebawem, zaczyna się przygoda na otwartym morzu!

W spektaklu ważną rolę odegra imitacja dźwięków – sztuka wciąż wykorzystywana częściej w kinie lub słuchowiskach radiowych niż w teatrze. Twórcy podejmą próbę wykreowania narracji akustycznej spektaklu na żywo przy użyciu wymyślnych maszyn, nietypowych instrumentów i rekwizytów.

Dzielny Kapitan Ahab - PLAKAT

Dodaj komentarz