4.11 Baczyński. Apokalipsa, Fundacja Pomysłodalnia

Termin: 4.11.2017, godz. 19.00
Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury
Wstęp wolny, obowiązują zapisy: pomyslodalnia@gmail.com

27.11.2017, godz. 11.00, Teatr na Plaży – premiera szkolna, wstęp wolny, zapisy: pomyslodalnia@gmail.com (liczba miejsc ograniczona)

Scenariusz i reżyseria: Magdalena Olszewska
Muzyka: Bartosz Hervy
Wizualizacje: Łukasz Boros
Obsada: Edyta Janusz-Ehrlich
Elementy scenografii: Konstanty Kajtoch
Plakat: Jacek Staniszewski
Głosu użyczyli: Konstancja Martin, Patryk Bitel, Konstanty Kajtoch, Aleksander Kluza, Alessandro Kollar
Produkcja: Fundacja Pomysłodalnia
Premiera: 4.11.2017

Spektakl jest muzyczną opowieścią o matce i synu, którymi targają różne emocje, warunkowane pięknem i okrucieństwem życia w czasach zagłady. To próba podsumowania twórczości Baczyńskiego przy równoczesnym przyglądaniu się jemu jako młodemu człowiekowi, który musiał podjąć najważniejszą decyzję w życiu. Uznany za życia za poetę wybitnego, Baczyński będzie dawał świadectwo pokolenia Kolumbów, wcielającego ideały w czynnej służbie ukochanemu krajowi. Spektakl pochyla się także nad interpretacjami w ocenie historii Powstania Warszawskiego, zrywu zmitologizowanego i do dzisiaj dotkliwie bolesnego.

W przestrzeń konfrontacji poglądów i emocji wprowadzać będą odbiorcę hermetyczne obrazy dźwięków i obrazów, ilustrujących przebogaty świat poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Spektakl dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.
Spektakl realizowany w ramach projektu Teatr na nowe czasy.

Edyta Janusz-Ehrlich
Utytułowana aktorka Teatru Miniatura, która w tym roku obchodzi 10-lecie pracy artystycznej. Artystka od wielu lat podąża ścieżką artystycznych kreacji, zarówno muzycznych, jak i teatralnych, dając świadectwo swoim wszechstronnym umiejętnościom.

W 2007 r. ukończyła Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Z Teatrem Miniatura związana od 2006 roku. Można ją dzisiaj zobaczyć m.in. w spektaklach: „Turban mistrza Mansura”, „Kasieńka”, „Krzyżacy”, „Siedmiu krasnoludków”.

Magdalena Olszewska
Polonistka, animatorka kultury, autorka scenariuszy do spektakli chóru kobiet Chórraa („Perfumeria Lady Makbet”, „Wszystkie kobiety Williama”, „Osiem scen z życia kobiety”), recenzentka teatralna, dziennikarka, prezes Fundacji Pomysłodalnia.

Bartosz Hervy
Muzyk, producent, dj, członek zespołów Blindead, Hrv., Rumours About Angels, kompozytor muzyki teatralnej, m.in. do spektakli Sopockiego Teatru Tańca („2Twarze”, „Wild Project”, „Traktat o estetyce. Technika defektów i skaz”, „TRANSmisja”).

Łukasz Boros
Grafik, animator, VJ, programista, artysta wizualny, projektant VR. Autor wizualizacji do spektakli teatralnych (m.in. „Vitruvian man” i „Hommage pour Chopin” Sopockiego Teatru Tańca, „Sen” Wojciecha Misiuro).

Jacek Staniszewski
Malarz, grafik, muzyk, pedagog Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Konstanty Kajtoch
Licealista, miłośnik teatru, amator fotografii, „złota rączka”.

BACZYŃSKI apokalipsa

Dodaj komentarz