15.12 7.2, Dzikistyl Company

15.12.2013 / G.19.00
7.2 / DZIKISTYL COMPANY / premiera
Pomysł: Patryk Gacki / choreografia: DZIKISTYL COMPANY / tańczą: Wioleta Fiuk, Helena Genjalyan, Mikołaj Wieczór, Marcin Powszuk / scenografia: Beata Targosz / wizualizacje: Andrzej Rajkowski / muzyka: Igor Herbut / premiera w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2013, projekt: Trójmiejska Korporacja Tańca

BILETY
25 zł – normalne / 15 zł – studenci* i na Kartę do Kultury* / 10 zł – uczniowie* / 5 zł – na Kartę Dużej Rodziny* / 3 zł – na Kartę Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Odbiór rezerwacji nie później niż pół godziny przed imprezą. / Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. / Liczba biletów zniżkowych na KARTĘ DO KULTURY i KARTĘ DUŻEJ RODZINY limitowana. / Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Wiola Fiuk: Spektakl został zainspirowany opisem piekła z poematu Dantego Alighieri pt: ,, Boska komedia ,, .
7.2 podejmuje próbę uchwycenia niuansów ludzkiej psychiki , jej siły i słabości zarazem. Bohaterami przedstawienia są ludzie, w których działania wpisane są grzechy główne. Każda postać musi skonfrontować się z podłym światem, każda poszukuje odpowiedzi , próbuje stawiać tezy ,ale często w obliczu wyboru jest zupełnie bezbronna. Bohater zmuszony jest też skonfrontować się ze sobą samym, ponieważ dopóki nie rozgryzie własnej tajemnicy-cierpi i tworzy wokół siebie swoje własne piekła.
Poza tym spektakl pokazuje kruchość zawiązujących się relacji w kontekście przesytu postaw dozwolonych , codzienność splecioną z rytualnym dokonywaniem decyzji, a także stawia ważne pytania natury osobistej i duchowej współczesnego człowieka: Jaka powinna być postawa jednostki w obliczu konwenansu i nadmiaru oczekiwań, które generuje społeczeństwo? Czy z biegiem czasu grzechy główne uległy trywializacji wpisując się w życie codzienne na takim poziomie, że mogą być niezauważane? Co się dzieje z ludzką moralnością w obliczu rzeczywistości jaką nam podaje życie? Czy trafne jest stwierdzenie, że ludzie często robią nie to co trzeba, aby osiągnąć swój cel? Jak wygląda moralność mężczyzny, a jak kobiety i gdzie przebiega granica zmieniająca ludzki system wartości ? Każdy wie czym jest dobro, ale czy każdy potrafi być dobry? Co sprawia, ze postać żyjąca ideałami stwierdza, że nie należy do nikogo innego tylko do samego siebie?

Spektakl jest kolejną produkcja kolektywu tanecznego Dzikistyl Company znanego z takich produkcji jak DZIECI INNEGO BOGA, STREETWISE, GREAT DICTATOR, czy NIE-BOSKA KOMEDIA – produkcja Teatru Wybrzeże. Tym razem najważniejsza będzie narracja. Będzie to teatr skupiony na bazie aktorskiej oraz choreograficznej penetrującej najśmielsze możliwości ruchowe ludzkiego ciała.

Twórcą spektaklu jest Patryk Gacki (min. choreograf w spektaklu „Nie- Boska Komedia” reż. Adama Nalepy). Tancerze „7.2” to Wioleta Fiuk (dyplomowana zawodowa tancerka oraz studentka Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim), Helena Ganjalyan (absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydziału Teatr Tańca w Bytomiu), Mikołaj Wieczór i Marcin Powszuk (zdobywcy wielu prestiżowych nagród sceny street-owej w Polsce i za granicą). Scenografię przygotowała Beata Targosz (absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku), a wizualizacje Andrzej Rajkowski (absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi). Muzykę do spektaklu skomponował Igor Herbut (Leader zespołu LemOn, zwycięzcy III edycji programu Must be the Music).

1476132_10202733923897138_2098796163_n

Dodaj komentarz