9.12 Przedmiot nieocenionej wartości, Sopocki Teatr Tańca

Spektakl o innowacyjności w kontekście obrazu CIAŁA, fizyczności, a także historii polskiego teatru tańca.

Termin: 9.12.2016, godz. 19.00
10.12.2016, godz. 19.00 – po spektaklu, spotkanie z artystami
Miejsce: Teatr na Plaży
Bilety: 20-30 zł

Scenariusz, choreografia, reżyseria: Joanna Czajkowska
Współpraca choreograficzna i kreacja postaci: Jacek Krawczyk, Joanna Nadrowska, Kalina Porazińska, Magdalena Laudańska, Kamila Maik, Maciej Sheva Mołdoch
Kostiumy: Adam Królikowski
Scenografia: Joanna Czajkowska, Artur Aponowicz
Muzyka: Mariusz Noskowiak
Wizualizacje, plakat: Katarzyna Teresa Turowska

W spektaklu zostały wykorzystane fragmenty wywiadu z tancerzem Opery Bałtyckiej, pedagogiem i choreografem Marcelim Żędzianowskim (17.07.1932 – 11.06.2014), zarejestrowane w marcu 2014 roku.

Pojęcie innowacji pochodzi z języka łacińskiego; innovare czyli „tworzenie czegoś nowego”. Najczęściej przytaczana definicja innowacji podkreśla, iż „innowacja jest procesem polegającym na przekształceniu istniejących możliwości w nowe idee i wprowadzenie ich do praktycznego zastosowania” (E.Okoń-Horodyńska, wykład 1, s. 9).

W spektaklu odnosić się będziemy do innowacyjności w kontekście obrazu CIAŁA, fizyczności, a także historii polskiego teatru tańca. Można więc powiedzieć, że ośrodkiem zainteresowania będzie CIAŁO człowieka, jako skafander dla ratio i psyche, jako transmiter treści, czy jako środek komunikacji.

Prezentacja sobotnia (10.12.2016) odbędzie się w ramach projektu Teatr na nowe czasy we współpracy z Fundacją Pomysłodalnia. Po spektaklu odbędzie się rozmowa z artystami.

mniejszy-format-02-plakat-calosc-res

 

Dodaj komentarz