7.06 Motus Animi Continuus, Gdański Festiwal Tańca

Termin: 7.06.2019, godz. 19.00
Miejsce: Klub Żak
Bilety: 5-20 zł

koncept: Ewa Wycichowska / wyk.: Małgorzata Matuszewska, Agnieszka Noster, Iwona Olszowska, Jacek Krawczyk, Krzysztof Raczkowski / muz. Aldona Nawrocka / video: Daniel Stryjecki / rezydencja/premiera 45+ / 45 min.

Małgorzata Matuszewska jeśli chodzi o taniec jest człowiekiem renesansu; zajmuje się pantomimą, butoh i tańcem jazzowym. Serce oddała technikom tańca hiszpańskiego i jako jedyna tancerka flamenco w Polsce zajęła się propagowaniem form dawnych i classico espanol. Jest założycielką Teatru Tańca NTF, gdzie realizuje autorskie projekty i wciąż doskonali swoje umiejętności, między innymi u Evy Yerbabueny, Leszka Bzdyla i prof. Ewy Wycichowskiej. W Klubie Żak pracowała w ramach projektu rezydencja/premiera nad projektem Infantka.

Agnieszka Noster to niezwykle doświadczona tancerka. Ze Śląskim Teatrem Tańca była od samego początku, brała udział w pierwszej premierze w 1992 roku i pozostała w zespole przez cztery lata. Następnie pracowała na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu, była solistką szczecińskiej Opery na Zamku, współpracowała z Gdańskim Teatrem Tańca i wieloma polskimi artystami. Swoją wiedzę przekazywała na licznych warsztatach i zajęciach kierunku Choreografii Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest także aktywnym fotografem po poznańskim Uniwersytecie Artystycznym.

Iwona Olszowska to żywiołowa i energiczna artystka, która wiedzę zdobywała w centrach tańca i na uczelniach USA i Kanady. W 1987 roku założyła Eksperymentalne Studio Tańca. Ta eksperymentalna strona ruchu cały czas jest podstawą jej działań: realizuje projekty improwizacji strukturalnej, lecture performance i site specific. Swoimi doświadczeniami dzieli się w ramach niezwykle licznych warsztatów i zajęć, między innymi w Polskim Teatrze Tańca, krakowskiej PWST, Hurtowni Ruchu czy Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Była wielokrotnie nagradzana za osobowość sceniczną i konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej.

Jacek Krawczyk to jeden z najbardziej pracowitych i skromnych artystów polskiego tańca. Od 1998 roku, po prawie dziesięciu latach pracy w legendarnym już Teatrze Ekspresji Wojciecha Misiuro, współtworzy Sopocki Teatr Tańca. Realizuje spektakle inspirowane malarstwem, poezją i muzyką, charakteryzujące się dbałością o kostiumy i estetykę dzieła. Jego język ruchowy zaczerpnięty z tai – chi i sztuk walki jest niezwykle precyzyjny i elegancki. Za swoją twórczość, w marcu tego roku został uhonorowany medalem Gloria Artis.

Krzysztof Raczkowski rozpoczął karierę taneczną w 1980 roku w Teatrze Muzycznym w Szczecinie, po trzech latach dołączył do zespołu Polskiego Teatru Tańca i wkrótce został solistą. Następnie przeniósł się do Berlina, gdzie pracował z Johannem Kresnikiem w Teatrze Choreograficznym. Od 2004 roku jest niezależnym tancerzem i choreografem tworzącym dla oper, teatrów dramatycznych, teatrów tańca oraz telewizji, między innymi w Teatrze Wielkim i poznańskim Teatrze Polskim.