1.10 Nie bójmy się, Klub Żak

Taneczny spektakl Anny Haracz i Piotra Morawca.

Termin: 1.10.2016, godz. 19.00
Miejsce: Scena Teatralna Klubu Żak
Bilety: 3-20 zł

Choreografia, wykonanie, muzyka, kostium: Anna Haracz, Andrzej Morawiec

Spektakl powstał dzięki dofinansowaniu w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska

Klub Żak zaprasza na premierę spektaklu „Nie bójmy się” przygotowanego przez dwie doświadczone osobowości trójmiejskiego środowiska tanecznego: Annę Haracz oraz Andrzeja Morawca . – Ten spektakl to opowieść o jakże niemodnym dziś temacie dojrzałości, miłości, banalnościach dnia codziennego i niespiesznego starzenia się. Z perspektywy mijającego czasu patrzymy na swoje wybory, błędy, sukcesy i porażki. Nadajemy im różne znaczenia, przyklejamy im odmienne etykiety – podkreślają twórcy.

Anna Haracz – twórczyni Teatru Kino Variatino, niezależna tancerka, choreograf, nauczyciel jogi i medytacji. Z teatrem realizuje własne spektakle prezentowane na trójmiejskiej scenie offowej, festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce i zagranicą. Dotychczas zrealizowała około 20 autorskich spektakli oraz brała udział w wielu projektach artystycznych.

Andrzej Morawiec – doktor sztuki, tancerz, pedagog i choreograf. Tańczył w zespole baletu Państwowej Opery Śląskiej i Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. Występował gościnnie w Gdańskim i Kieleckim Teatrach Tańca. Podobnie, jak Anna Haracz współtworzył Trójmiejską Korporację Tańca zrzeszającą najlepszych tancerzy związanych z Trójmiastem, w ramach której realizował się głównie jako tancerz solowy. Od września 2001 roku nauczyciel tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Wykładowca metodyki nauczania tańca współczesnego na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie.

Dodaj komentarz