Osiemnasty sezon Sceny Letniej w Orłowie

Teatr Miejski w Gdyni od końca czerwca przenosi się do Orłowa. W tym roku bez premiery letniej, jednak w komediowych klimatach.

W tym roku na Scenie Letniej dwa widowiska: „Słodkie lata 20., 30.” w reżyserii Jana Szurmieja, które przeniosą w świat przedwojennego kabaretu i „W kręgu namiętności. Tango Piazzolla” w reżyserii Józefa Opalskiego, które przybliży klimat argentyńskich knajpek, gdzie króluje miłość i tango.

Zaprezentowane zostaną również trzy spektakle, które swoje premiery miały w stałej siedzibie teatru przy ul. Bema 26. Będą to: najnowsza produkcja „Sammy” w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego, w której w brawurowy sposób splatają się wielkie przeboje w wykonaniu Doroty Lulki, mafijne długi i miłość; spektakl „Bóg mordu” w reżyserii Tomasz Mana, który jest czarną komedią małżeńską, pełną inteligentnych, ostrych i dowcipnych dialogów oraz spektakl dla tych, którzy lubią się śmiać – „Bóg”Woody’ego Allena w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego. To wybuchowa mieszanka błyskotliwych żartów ze sztuki, misji teatru i aktorów, pełna aktualnych odniesień do otaczającej nas rzeczywistości.

Dla dzieci, jak co roku, we współpracy z Bankiem Nordea, Teatr Miejski przygotował teatralną odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W każdą niedzielę przedstawiciele kultury i sztuki czytać będą najpiękniejsze baśnie, bajki i opowiadania skandynawskich autorów.

Dodaj komentarz