15.08 „Kopciuszek” na Scenie Letniej w Gdyni

Na Scenie Letniej Centrum Kultury zobaczyć będzie można w sierpniu „Kopciuszka” w reżyserii Tomasza Podsiadłego.

 

Realizatorzy:
Reżyseria: Tomasz Podsiadły
Scenariusz: Miron Miotk
Kostiumy i scenografia: Magdalena Kurek
Asystent reżysera: Weronika Miotk

Obsada:
Zespół Sceny 138

Premiera 15.08.2013

27.06.201317.47.33_mini

Klasyczna, mądra baśń w całkiem nowym wydaniu. Piękne, kolorowe kostiumy, dynamiczna choreografia, porywająca muzyka, wyraźne, charakterystyczne postaci, to tylko niektóre atuty przedstawienia. Na spektakl zapraszamy dzieci młodsze, starsze a także dorosłych… Będzie to widowisko iście familijne, również interaktywne, angażujące publiczność w akcje baśni. Łatwiej Kopciuszkowi zebrać odwagę i wyruszyć na bal do Księcia kiedy wszyscy razem wykonają wspólny taniec.

Scena 138, jest edukacyjnym projektem teatralnym Centrum Kultury Gdyni. Skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz młodzieży akademickiej, zainteresowanej artystyczną pracą na scenie, od 2011 roku działa jako niezależna grupa teatralna. Dzięki cotygodniowym, czterogodzinnym warsztatom aktorskim, prowadzonym przez Tomasza Podsiadłego (aktor, www.podsiadly.com), oraz próbom teatralnym, młodzi adepci sztuki scenicznej uczą się pracy w grupie, poznają podstawowe techniki aktorskie, a także rozwijają sprawność psychoruchową.

Celem cotygodniowych warsztatów odbywających się w roku 2013, jest stworzenie profesjonalnego spektaklu dramatyczno-muzycznego opartego na autorskim scenariuszu Mirona Miotka, z kostiumami zaprojektowanymi i uszytymi przez Magdalenę Kurek (gdyńska artystka-plastyk).

Dodaj komentarz