II edycja Sceny Letniej Teatru BOTO

Scena Letnia Teatru BOTO to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Teatru BOTO i Młodego Byrona przy wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Sopotu – Dworku Sierakowskich i Urzędu Miasta Sopotu.

 

11.07-13.09.2013

Dworek Sierakowskich, Młody Byron

II Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction

Scena Letnia repertuar lipcowy

Na wydarzenia Sceny Letniej składają się przedstawienia Teatru BOTO, spektakle gościnne z Trójmiasta i z Polski, pokazy filmowe, improwizacje teatralne, warsztaty, kabarety, recitale, koncerty oraz czytania.

Inauguracja odbędzie się 11 lipca 2013 roku o godz. 20.00 „Nieformalnym Festiwalem Piosenki Aktorskiej” reż. Zespół BOTO.
Pomysł naszego przedsięwzięcia zrodził się z pasji do sztuki, chęci kreowania i zagospodarowywania nieznanych i niewykorzystanych przestrzeni miejskich, potrzeby stworzenia kulturalnej atrakcji miasta Sopotu. Naszym zdaniem Dworek Sierakowskich jest idealnym miejscem do tego typu działań. Jako ludzie szeroko patrzący na sztukę i wyzwania artystyczne, świadomi pozytywnych stron i efektów przenikania się różnych dziedzin sztuki, postanowiliśmy połączyć siły z twórcami innych projektów, odbywająch się w tym czasie w Sopocie. Efektem takiego spojrzenia jest współpraca m.in. z „Sopot Film Festival 2013″,
z II Międzynarodowym Festiwalem Literacki Sopot.

boto2

Od 24 sierpnia na Scenie Letniej Teatru BOTO będzie można zobaczyć wydarzenia i uczestniczyć w dyskusjach na temat teatru dokumentalnego w ramach II Rezydencji Artystycznej Sopot Non-Fiction, organizowanej przez Fundację Teatru BOTO.

Dodaj komentarz