Teatr Tańca i Ruchu PASJA

Cel Teatru Tańca i Ruchu Pasja PDF Drukuj Email
Radosław Natkański: „Wspólnie z moimi uczniami odkrywamy swoje granicei możliwości. Na ile mogę, pomagam im budzić w sobie świadomość istnienia siebie w relacji do drugiego człowieka. Taniec, gra aktorska i ich nauka są dla mnie narzędziem do odkrywania siebie. Zawsze obserwuję uczniów i staram się ich uczyći być z nimi w naturalny i spontaniczny sposób. Takie podejście często wyzwala w nas autentyczną radość i śmiech.

Pokazuję i uczę wielu technik, nie narzucam jednak żadnej z nich.

Uczulam moich uczniów na szukanie w tańcu siebie i swojego miejsca pośród wielu technik i pomiędzy nimi. Zachęcam do wszechstronności tak w tańcu, jak i w życiu.

Uważam, że szkoły tańca i szkoły aktorskie mogą nauczyć wielu technik, ale ich znajomość nie wyzwoli uczuć , nie nauczy bycia wrażliwym. Dla mnie techniki są martwe, bo nie uczą czuć i wyrażać siebie poprzez osobistą ekspresję. Znajomość li tylko technik bez uczucia i osobistej refleksji jest powielaniem tego, co już było.

Dzieciom przekazuję własne doświadczenie konkursów tanecznych.

Bierzemy w nich udział, aby obserwować, iż rywalizacja budzi nienawiść i rodzi konflikt. Ich istnienie przeczy radości w tańcu i w życiu.

Staram się też przekazywać moim studentom wartości takie jak odpowiedzialność za całokształt życia, szacunek dla ziemi, na której wspólnie mieszkamy czy szacunek dla rodziców płacących za zajęcia.”.

za i więcej na stronie Teatru: http://compasion.mysite.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=18&Itemid=7

Dodaj komentarz