Teatr Muzyczny HALS

Historia Teatru Muzycznego “HALS”

Od marca 1992 roku działaliśmy jako agencja impresaryjno – artystyczna „Hals”. Pierwszego września 1995 r. przyjeliśmy nazwę „Teatr Muzyczny Hals” – nazwa „Hals” powstała przypadkowo na jednorazową imprezę tz. centralne obchody „Dni Morza” które odbywały się w Gdyni, gdzie grupa występowała z programem artystycznym i tak już to zostało.

Naszą zasadą jest to, że nie ważne jakim halsem płyniesz – lewym, czy prawym, ale ważne, żeby do przodu. Na terenie całego kraju prezentujemy: muzyczne spektakle teatralne, programy estradowe, kabaret autorski, jak również programy edukacyjne dla młodzieży szkół. Założycielem, scenarzystą i reżyserem większości spektakli i programów jest Mirosław Rymarz (aktor, piosenkarz, reżyser). Stroną muzyczną spektakli i programów estradowych zajmuje się Jan Mazur – instrumentalista i kompozytor. Współpracujemy z wieloma artystami, przeważnie z tymi z wybrzeża. Stałymi uczestnikami programów, jednocześnie twórcami spektakli są: Mirosław Rymarz oraz Jan Mazur. Występowali z nami między innymi: Elżbieta Rakowska, Magda Smug, Elżbieta Chudy, Karina Laskowska, Zofia Borca, Joanna Jermołowicz, Joanna Wach, Jan Krenc, Ryszard Mikołajczyk, Kazimierz Pardej, Wojciech Kowalczyk, Ryszard Manias i inni.

Prezentowane przez lata programy to:
Satyryczno – kabaretowe: „W Zanurzeniu” – czyli wszystkie nasze denne sprawy. „Po PREMIERZE”, „Moje wybory”, „Nędza z Bidą w Polskę idą”. Programy dla dzieci – „Kolorowy czas bajek”, „Zaczarowany żaglowiec”. Programy estradowe – „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Morskie opowieści”. Programy edukacyjne dla młodzieży szkolnej „Listy z Ameryki”- wg. Marka Hłasko, „Ku Europie” – czyli wujowe opowieści, „Irlandzki Tancerz”, oraz „Historie nie zawsze wesołe, z dziejów leżenia pod stołem”.

Za stroną Teatru:

 

Dodaj komentarz