Scena Teatralna Kontakt

Szanowni Państwo,

Informujemy Państwa, iż po 20 latach istnienia firmy pod nazwą Agencja Kontakt, ulega ona reorganizacji i przekształceniom. Zmianie również ulega jej profil działalności , ale przede wszystkim  nazwa firmy.  Od 1 września będzie to Art Production Grzegorz Furgo z nową siedzibą w Sopocie oraz nowymi numerami telefonów. Wszystkie informacje adresowe znajdą Państwo w stopce.
Dla Państwa najistotniejsze wiadomość to ta, że w dalszym ciągu zapraszamy jak najserdeczniej na organizowane przez nas spektakle teatralne, wystawy i koncerty. Pracujemy nad tym, aby ułatwić Państwu dostęp do najważniejszych wydarzeń kultury i umożliwić  uczestniczenie w nich.

Serdecznie zapraszamy
Grzegorz Furgo

Scena Teatralna Kontakt

Agencja Kontakt Grzegorz Furgo uruchomiła pierwszy prywatny impresaryjny teatr w Polsce pod nazwą Scena Teatralna Kontakt. W siedzibie Domu Technika NOT, przy ulicy Rajskiej w Gdańsku, w dawnej sali kinowej, powstała w nowej odsłonie, po gruntownych remontach, profesjonalna scena z amfiteatralną widownią dla 500 widzów. Scena Teatralna Kontakt dała nowy impuls wieloletniej działalności impresaryjnej Agencji Kontakt. Umożliwia zbudowanie ciekawego, różnorodnego repertuaru dla szerokiej rzeszy widzów z Trójmiasta i regionu. Daje możliwość zaproszenia wybitnych teatrów polskich z ich najlepszymi aktualnymi spektaklami, pozwala zaprosić dobre spektakle kabaretowe, daje pole do organizacji koncertów, jest przygotowana do organizacji spotkań firmowych, sympozjów i konferencji.

Jednak przede wszystkim Scena Teatralna Kontakt jest dla widzów: miłośników teatru, kabaretu, dobrej muzyki. Daje możliwość, bez zbędnych podróży, uczestniczyć

w życiu kulturalnym całego kraju, daje możliwość spotkania z wybitnymi twórcami, aktorami, reżyserami, znanymi z telewizyjnych i teatralnych produkcji, daje szansę bezpośredniego smakowania ich kunsztu, dobrego rzemiosła i najnowszych realizacji.

Liczymy, że Scenę tę docenią i pokochają nasi wieloletni i nowi widzowie z Trójmiasta i regionu. Naszym widzom gwarantujemy najwyższą jakość odbioru, profesjonalną obsługę i wysoki poziom artystyczny odbywających się w Scenie wydarzeń.
Historia teatru impresaryjnego
Sezon Teatralny z KONTAKTEM

Od ponad dwudziestu lat Agencja Kontakt prowadzi działalność impresaryjną dla najważniejszych scen teatralnych w Polsce. Pod hasłem Sezon Teatralny z KONTAKTEM zaprezentowała w Trójmieście blisko 300 przedstawień z udziałem znakomitych aktorów, wybitnych reżyserów z Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Teatru Ateneum, Teatru Powszechnego Teatru Studio, Teatru Syrena, Teatru Stu, Teatru Kwadrat, Teatru Polonia, Teatru Ochoty, Teatru Polskiego, Teatru 6.Piętro, Teatru na Woli, Teatru Starego w Krakowie i wielu innych. Dzisiaj, już na scenie własnego teatru, Agencja Kontakt będzie kontynuować te działania i pielęgnować wieloletnie kontakty z artystami z całej Polski.
Założenia programowe

Scena Teatralna Kontakt skupia repertuar różnorodny pod względem gatunku, ale też zróżnicowany ze względu na wiek naszego odbiorcy, jego upodobania czy też cel, który kieruje nim przy podejmowaniu wyboru.

Pierwszą propozycją Sceny są spektakle stanowiące esencję dramaturgii teatralnej, czyli tragedia i komedia. Przy tej części działalności opieramy się na współpracy z Teatrem Polonia, Ateneum, Teatrem Powszechnym, Współczesnym, Teatrem Studio oraz, co najistotniejsze, Teatrem Narodowym oraz Narodowym Starym z Krakowa.

Swoje najlepsze komedie i farsy prezentować będą takie teatry jak Kwadrat, Komedia, Scena Prezentacje, Rozmaitości, Capitol oraz niezależne produkcje.

Nieustającym powodzeniem wśród widzów cieszy się kabaret. Doceniają oni dobry żart, szybką puentę, inteligentny dowcip. Obok składanek kabaretowych, Scena przygotowuje cykl spotkań kabaretowych, w których funkcje gospodarza będą pełnić najbardziej znani polscy satyrycy, klasycy gatunku, m.in: Piotr Bałtroczyk, Jerzy Kryszak, Stanisław Tym, Artur Andrus, Maria Czubaszek.

Kolejną formą aktywności Sceny Teatralnej Kontakt jest scena muzyczna. Planowane są ciepłe, wysmakowane koncerty ulubionych artystów, m.in: Anity Lipnickiej, Anny Marii Jopek, Natalii Kukulskiej, Edyty Bartosiewicz i wielu innych, polskich i zagranicznych wokalistów.

Działalność teatralną rozszerza się o cykl skierowany do młodzieży szkolnej. Opowiadając na nieustanne zapotrzebowanie nowych roczników prezentujemy cykl przedstawień będących w kręgu zainteresowań szkoły. Wielcy twórcy, wybitne utwory, solidna podstawa teoretyczna. Mickiewicz, Krasiński, Słowacki, Fredro, Zapolska, ale też Czechow, Dostojewski, Shaw… – klasyka światowego teatru.

Nie zapominając o najmłodszym widzu, planowane są cykliczne przedstawienia dla dzieci, które nie tylko dostarczą rozrywki, ale podejmą również próbę tłumaczenia wielu zjawisk zachodzących w codziennym życiu. Wspólne wyprawy do teatru, grupowe lub rodzinne, to wdrażanie nawyków, tak ważnych w dorosłym życiu.

Za i więcej na stronie: http://www.kontakt.gda.pl/pl/o-scenie

Dodaj komentarz