Teatr Dada von Bzdülöw ponownie zagra w Indiach

„Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś” zostanie pokazane na dwóch festiwalach w Indiach.

Teatr Dada von Bzdülöw został zaproszony do udziału w dwóch festiwalach teatralnych w Indiach – Bharat Rang Mahotsav w New Delhi i Kala Ghoda Arts Festival w Mumbaju.

„Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś” Teatru Dada zostało zakwalifikowany do udziału festiwalu Bharat Rang Mahotsav w New Delhi i w Agartarze (Tripura) jako jedno z ośmiu przedstawień zagranicznych. Organizatorzy festiwalu wybrali spektakl Teatru Dada (spośród 500 zgłoszonych) ze względu na sposób, w jaki klisze kultury popularnej i niskiej zostały w nim przetworzone i zaprezentowane jako opowieść o niemożliwości dotarcia do przeszłości, własnej historii czy do drugiego człowieka.

Festiwal Bharat Rang Mahotsav organizowany od 1999 roku przez National School of Drama w New Delhi powstał w celu wspierania rozwoju teatru w Indiach. Festiwal, który pierwotnie prezentował dzieła najbardziej kreatywnych twórców teatralnych w kraju, stał się wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym, goszczącym grupy teatralne z całego świata, a obecnie największym festiwalem teatralnym w Azji.

Oprócz organizowanych przez National School of Drama występów w New Delhi i Tripurze, Teatr Dada von Bzdülöw wystąpi także na Kala Ghoda Arts Festival, cenionym w Indiach festiwalu teatralnym w Mumbaju.

Teatr Dada von Bzdülöw po raz drugi w swojej historii wystąpi na Festiwalu Bharat Rang Mahotsav w New Delhi. Pierwsze spotkanie z publicznością festiwalową w New Delhi miało miejsce 2007 roku. Teatr Dada zaprezentował wówczas „Kilka błyskotliwych spostrzeżeń a la Gobrowicz”, a Leszek Bzdyl uhonorowany został nagrodą: Theatre Pasta Theatre Awards przyznawaną przez trzy organizacje: Chilsag International, Actor’s Experimental Lab w USA, międzynarodowy magazyn teatralny Theatre Pasta oraz MIdland Solutions London UK

 Organizatorzy: National School of Drama, Kala Ghoda Arts Festival, Instytut Polski w New Delhi

Prezentacja przedstawień Teatru Dada w Indiach realizowana jest przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie

Dodaj komentarz