Kampania społeczna na Festiwalu Animo – Nie mów głośno o kulturze na prowincji.pl

Międzynarodowy Festiwal ANIMO to jedyny w Europie festiwal NGO-sów.

„Nie mów głośno o kulturze na prowincji.pl”

To kampania społeczno – kulturalna Międzynarodowego Festiwalu ANIMO Kwidzyn 2015. Czy mają rację bytu imprezy kulturalne dziejące się na głębokiej prowincji? Działania na wysokim poziomie artystycznym? Angażujące i skupiające nie tylko mieszkańców miejsc, w których się zrodziły, i z którymi się utożsamiają, ale również przyjezdnych otwartych na prowincjonalne propozycje?

Czy istotne jest by inwestować w Obywateli, którzy dookreślani są poprzez biesiadne imprezy? Którzy nie mają prawa żądać zbyt wiele, wszak są prowincjonalni. Nie zwiększą statystyk, nie wygenerują dochodów na miarę imprez masowych, nie bywają w odpowiednich kręgach. Nie są widoczni, mimo, że słyszalni.

Grupa ludzi, mieszkańców małego miasteczka – od 14 lat w myśl swoich idei „równość w kulturze”, „na prowincji nieprowincjonalnie”, „sztuka animacji”,„(nie)zależność” walczy o swój festiwal, który jest ważnym wydarzeniem, silnie wrośniętym w krajobraz Kwidzyna. Pomimo, iż stał się on wizytówką Powiśla, każdego roku ANIMO powstaje na nowo.

Jest to nie tylko wyzwanie dla organizatorów nie pozwalające na zastój, ale jest to również dreptanie w miejscu nie sprzyjające rozwojowi, na które festiwal zasługuje. Polska nie lubi małych miasteczek i nie jest dumna ze swoich małych Ojczyzn. Wciąż nie potrafi uwierzyć, że widz prowincjonalny, to tak jak widz z dużego miasta, osoba wymagająca, pragnąca nieograniczonego dostępu do kultury i jej dorobku.

Międzynarodowy Festiwal ANIMO to jedyny w Europie festiwal NGO-sów. To festiwal Sztuki i Ludzi. Zapraszamy nawww.animofestival.pl

Dodaj komentarz