1-5.10 Międzynarodowy Festiwal ANIMO

18 Międzynarodowy 14 Festiwal ANIMO Kwidzyn 2019

3 sceny – Czarna Sala, Zamek w Kwidzynie, Kino Kwidzyn,
2 budynki warsztatowe – Czarna Sala i była Biblioteka,
16 spektakli, 6 bloków warsztatowych, 2 wystawy, 2 panele dyskusyjne, kino i przyczepa teatralna.

Noc Biletów – 13 września 2019 – od godz. 18:00, podczas Nocy możecie zakupić bilety do 30% taniej.

Oficjalna strona festiwalu

Program Festiwalu

1.10.2019
OTWARCIE FESTIWALU ANIMO 2019 DLA DZIECI
godz. 09:00 – STOLICZKU NAKRYJ SIĘ
Teatro Neline / Słowacja
Przedszkole Niepubliczne Chatka Puchatka w Kwidzynie
Niepubliczne Przedszkole Ekologiczne w Kwidzynie
czas trwania 45 min., wiek +4

01.10.2019, godz. 17:00, Foyer Dużego Teatru – ul. Katedralna 18
OTWARCIE WYSTAW ANIMO 2019
Jimmy Davies / USA
Ilaria comisso wood and puppets / Włochy
czas trwania 01–05.10.2019, bez ograniczenia wieku

godz. 17:30 – OTWARCIE FESTIWALU ANIMO 2019
MAŁY KSIĄŻE
Galitsyna Art Group – Teatr Piasku/ Świat
Duży Teatr – ul. Katedralna 18
czas trwania 55 min, wiek 5+

godz. 19:30 – OTWARCIE FESTIWALU ANIMO 2019
PODRÓŻ
Teatr Łątek Supraśl/ Polska
Zamek w Kwidzynie – ul. Katedralna 1
czas trwania 55 min, wiek 16+

2.10.2019
godz. 09:00
RZEPKA -@Teatr Domowy Maria Iskustnica / Białoruś
Przedszkole Integracyjne w Kwidzynie
czas trwania 45 min., wiek +4

godz. 10:00,
CUDOWNI MĘŻCZYŹNI Z KORBKĄ
Walny Teatr/ Theatrum Mundi Adama Walnego / Polska
Przyczepa Teatralna
czas trwania 45 min., wiek 12+

godz. 17:30,
PAN POCIĄG
Trukitrek / Hiszpania
Zamek w Kwidzynie – ul. Katedralna 1
czas trwania 50 min., wiek 7+

godz. 19:30
SKŁODOWSKA. RADIUM GIRL
Teatr PAPAHEMA / Polska
Duży Teatr – ul. Katedralna 18
czas trwania 90 min., wiek 16+

3.10.2019
godz. 09:00
WILK I SIEDEM KOŹLĄTEK, CZYLI SPRAWA DLA PANA K
Arkadiusz Porada – Theater des Lachens / Niemcy
Niepubliczne Przedszkole Gama w Kwidzynie
czas trwania 45 min., wiek +4

godz. 10:00,
CUDOWNI MĘŻCZYŹNI Z KORBKĄ
Theatrum Mundi Adama Walnego / Polska
Przyczepa Teatralna
czas trwania 45 min., wiek 12+

godz. 17:30
RUMPELSTILTSKIN
@Ilka Schöbein / @Alexandra Lupidi / Niemcy, Francja
Duży Teatr – ul. Katedralna 18
czas trwania 50 min., wiek 7+

godz. 19:30
SPADOCHRON
@Stephen Mottram’s Animata / UK
Zamek w Kwidzynie – ul. Katedralna 1
czas trwania 54 min., wiek 16+

godz. 16:30 / 22:00
ARTYSTYCZNE KINO ANIMOWANE
Malgorzata Sady / Polska
Klub Festiwalowy – ul. Słowiańska 13
czas trwania 35 min., wiek 18+

4.10.2019
godz.09:00
CYRK SZNURKOWY
Teatr Animacji Falkoshow / Polska
Przedszkole Niepubliczne Radość w Kwidzynie
czas trwania 45 min., wiek +4

godz. 10:00,
CUDOWNI MĘŻCZYŹNI Z KORBKĄ
Theatrum Mundi Adama Walnego / Polska
Przyczepa Teatralna
czas trwania 45 min., wiek 12+

godz. 17:30
CHŁOPIEC O MAGICZNYCH PALCACH
Antamapantahou Marionettetheater / Grecja
Zamek w Kwidzynie – ul. Katedralna 1
czas trwania 50 min., wiek 7+

godz. 19:30
DON QUIJOTE WG. TELEMANN’A
Theater des Lachens / Niemcy
Duży Teatr – ul. Katedralna 18
czas trwania 70 min., wiek 16+​

godz. 16:30 / 22:00
ARTYSTYCZNE KINO ANIMOWANE
Malgorzata Sady / Polska
Klub Festiwalowy – ul. Słowiańska 13
czas trwania 35 min., wiek 18+

5.10.2019
godz. 10:00,
CUDOWNI MĘŻCZYŹNI Z KORBKĄ
Theatrum Mundi Adama Walnego / Polska
Przyczepa Teatralna
czas trwania 45 min., wiek 12+

godz. 12:00
POMELO JEST ZAKOCHANY…
W ŻABIE, DESZCZU I NIE TYLKO
Teatr Fraktal / Polska
Zamek w Kwidzynie – ul. Katedralna 1
czas trwania 35 min. + 15 min. zabaw dźwiękowych animowanych przez aktorów, wiek 3+

godz. 17:30
STRASZKA POSPOLITA
Grupa Coincidentia / Polska
Duży Teatr – ul. Katedralna 18
czas trwania 65 min., wiek 7+​

godz. 19:30
CHWIEJNE POWIETRZE
@Laurent Bigot / Francja
Czarna Sala – ul. Słowiańska 13
czas trwania 65 min., wiek 16+​

WARSZTATY

BIURO SNÓW ZAGUBIONYCH
Elzbieta Jeznach / Francja
2-4 października, godz. 9:00, Czarna Sala – ul. Słowiańska 13
czas trwania 3 godz., wiek 55+​

MASKA, RUCH
Laura Bartolomei / Ilaria Comisso / Włochy
1-5 października, godz. 10:00, Stara Biblioteka – ul. Piłsudskiego 28, czas trwania 90 min., wiek 16+

TECHNOLOGIA W TEATRZE LALEK
Miroslav Duša / Słowacja
2-4 października, godz. 11:30, Stara Biblioteka – ul. Piłsudskiego 28, czas trwania 90 min., wiek 16+​

ANIMACJA LALKI
@Neli Dusa / Słowacja
1-5 października, godz. 11:30, Stara Biblioteka – ul. Piłsudskiego 28, czas trwania 90 min., wiek 16+​

SURREALIZM
Ewa Tomaszewska / Polska
2-4 października, godz. 12:00, Czarna Sala – ul. Słowiańska 13
czas trwania 60 min., wiek 15+

TEATR MIKROKINA
@Gavin Glover / UK
1-5 października, godz. 14:00, Stara Biblioteka – ul. Piłsudskiego 28, czas trwania 3 godz., wiek 16+​

DŹWIĘKOWE SPA
Tomek Niewiadomy (Organic Art Syntony – Sound Medicine)/ Polska
2-5 października, godz. 17:00, Stara biblioteka – ul. Piłsudskiego 28, czas trwania 90 min., wiek 14+

PROMOCJA KSIĄŻKI
TAM I Z POWROTEM.
Rzecz o lalkarskich kontaktach polsko-czechosłowackich i polsko-czesko-słowackich na Śląsku
01.10.2019 – 05.10.2019
04.10.2019 – 19:00 – Spotkanie z autorką