Festiwal Rytmu i Ognia FROG

FESTIWAL RYTMU I OGNIA FROG To bębny, ogień i muzyka etniczna.

Od siedmiu lat festiwal jest okazją do zaprezentowania młodej sceny fireshow i bębniarskiej w konkursie grup oraz propagowania tych dziedzin poprzez warsztaty, pokazy i koncerty.

Od trzeciej edycji festiwal zyskał wymiar międzynarodowy zapraszając od tamtej pory najbardziej podziwianych i doświadczonych artystów i artystki sztuki fireshow z całego świata. Do tej pory mieliśmy okazję go?ścić takich artystów jak: All Staffs, Antti Suniala, Magma Firetheatre, Flame Oz, Pa-li-tchi, LOOOOP, Yuta, Meghan Claire Pike, Wadada, Village Kollektiv. LARS, Majestic, Gurzuf, Marimba Mama i wielu innych.

Festiwal FROG zrodził sięw 2006 roku z inicjatywy dwóch współpracujących ze sobą od lat trójmiejskich artystów: reżysera i producenta filmowego Andrzeja Mańkowskiego oraz muzyka – perkusjonisty Sławka „Rodrigeza” Porębskiego.

Od drugiej edycji organizatorkami festiwalu są Kinga Kuczyńska i Monika Derda – współzałożycielki trójmiejskiej formacji fireshow – Mamadoo (www.mamadoo.pl). Od lat zajmujące się animacją sztuki fireshow i kuglarskiej w Polsce (m.in. przez organizację wydarzeń związanych z nową sztuką cyrkową (KuglART FEST w Sopocie), czy wydawanie jedynego w Polsce magazynu sztuk kuglarskich „Kuglart – Magazyn Alternatywnej Sztuki Cyrkowej”). Organizatorem Festiwalu w latach 2006-2011 było Centrum Kultury w Gdyni. Od roku 2012 organizatorem FROG jest Stowarzyszenie Arteria realizujące festiwal w partnerstwie z Centrum Kultury w Gdyni.

Festiwal jest realizowany dzięki dotacji miasta Gdynia.

W 2010 roku Festiwal FROG decyzją internautów otrzymał nagrodę w plebiscycie portalu Trojmiasto.pl – „Skrzydła Trójmiasta” w kategorii „Kultura w przestrzeni Trójmiasta”.

Za i więcej na stronie Festiwalu: http://www.frog-gdynia.pl/

Dodaj komentarz