9.10 Baśnie z mchu i liszaja Teatru Dada von Bzdülöw w Gdańsku

Teatr Wybrzeże zaprasza na spektakl Teatru Dada von Bzdülöw, którego premiera miała miejsce w marcu teago roku w Poznaniu.

Termin: 9-10.10.2014, godz.19.00

Miejsce: Czarna Sala Teatru Wybrzeże

Reżyseria: Jan Kochanowski, Leszek Bzdyl
Dramaturgia: Jan Kochanowski, Leszek Bzdyl
Scenografia: Jan Kochanowski, Leszek Bzdyl
Choreografia: Jan Kochanowski, Leszek Bzdyl
Muzyka: Jan Kochanowski, Leszek Bzdyl
W spektaklu występują: Jan Kochanowski, Leszek Bzdyl

Premiera: 13 marca 2014 roku w Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA w Poznaniu
Czas: 1 godzina 10 minut (bez przerw)
Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA
Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 16 roku życia.

Jan Kochanowski i Leszek Bzdyl, twórcy teatrów Cinema i Dada von Bzdülöw, bazując na jednym z dzieł włoskiego fantasty, Italo Calvino, postanawiają opowiedzieć wszystko to, co tylko da się opowiedzieć, dając jednocześnie szansę zaistnieć temu, co opowiedzieć nie sposób. W scenicznej wariacji na temat opowiadania baśni, role główne przynależne są zapodzianym co nieco ciałom i myślom krążącym po niezidentyfikowanych trajektoriach.

Spektakl BAŚNIE Z MCHU I LISZAJA jest pierwszym scenicznym spotkaniem Leszka Bzdyla i Jana Kochanowskiego, których łączy fascynacja teatrem ruchu, absurdem życia i baśniami Italo Calvino. Inspiracja literacka staje się pretekstem do zabawy w skojarzenia, do pojedynku na słowa i ciała, do wchodzenia w rozmaite teatralne konwencje. Zdarzenia następują po sobie w zawrotnym tempie, a akcja obfituje w dramatyczne zwroty. Baśń pomaga nam zrozumieć siebie, odnaleźć w świecie, który nie zawsze daje się opisać i wyjaśnić. Nie zamyka się w świecie dzieciństwa, ale aktualizuje się, choć na innym piętrze – intelektualnym, emocjonalnym, egzystencjalnym – także w dorosłym życiu.

foto M. Zakrzewski (4)

Dodaj komentarz