4.10 Prapremiera Avenue Q, Teatr Muzyczny

Prapremiera: 4.10,2014, godz.19.00

Spektakl dla widzów od 15 roku życia. Czas trwania: ok. 2 h 20 min (jedna przerwa)

 

Na podstawie oryginalnego pomysłu: Roberta Lopeza i Jeffa Marxa

Muzyka i teksty piosenek: Robert Lopez i Jeff Marx

Libretto: Jeff Whitty

Orkiestracja i aranżacja: Stephen Oremus

Reżyseria: Magdalena Miklasz

Dramaturgia i tłumaczenie: Jan Czapliński

Kierownictwo muzyczne: Dariusz Różankiewicz

Przygotowanie wokalne: Renia Gosławska

Projekty lalek: Dariusz Panas

Scenografia i kostiumy: Ewa Woźniak

Projekcje multimedialne: Aleksander Janas, Kolektyw Kliku Com

Wykonanie lalek: Maja Krupińska, Konrad „KONY” Czarkowski

Asystenci reżysera: Ireneusz Maciejewski, Błażej Piotrowski

 

Reżyserka o spektaklu:

Wydaje mi się, że lalki (szczególnie muppety) lepiej niż sam człowiek  potrafią obnażyć człowieka. Pokazują jak bardzo bywamy słabi i śmieszni w tych słabościach i jak bardzo jesteśmy do siebie podobni w przeżywaniu różnych emocji, reakcjach, w odruchach (…) AVENUE Q opowiada o młodych ludziach, którzy są zmuszeni zderzyć swoje dziecięce marzenia o przyszłości z twardą rzeczywistością życia. To temat bliski tym wszystkim, którzy właśnie skończyli lub są kilka lat po ukończeniu studiów –

Lubisz „South Park”, „Family Guy” lub „The Muppet Show”, a Twoje dzieciństwo zniszczyła „Ulica Sezamkowa”? W takim razie AVENUE Q jest specjalnie dla Ciebie!

Musical niepoprawny politycznie, ostry, groteskowy i wykorzystujący terapeutyczną siłę przerysowanego humoru w wykonaniu aktorów i lalek, które sztywno trzymają się jednej zasady: „wszystko, co chcielibyście móc mówić na co dzień, ale wam nie wypada”.

Główny bohater uczy się trudnej sztuki wchodzenia w dorosłość w nietypowej dzielnicy. W poszukiwaniu życiowego celu pomagają mu nietuzinkowi bohaterowie, m.in. gej, który ukrywa swoją seksualność, mało rozgarnięty potwór – pasjonat internetowej pornografii; komik, którego żarty nikogo nie bawią i dobrze wychowana przedszkolanka, która marzy o założeniu własnej szkoły.

Spektakl zderza ze sobą dziecięce wyobrażenia o wspaniałej przyszłości z twardą rzeczywistością, która nie zna słowa „kompromis”. Wkraczanie w dorosłość to lekcja, która dotyczy każdego z nas. Przyjdź i zobacz jak z tym trudnym okresem radzą sobie nasi bohaterowie „przeciętni inaczej”.

Zdobywca nagród Tony, w tym za najlepszy musical 2004 roku. Amerykański spektakl doczekał się wielu realizacji na całym świecie, w tym m.in. na londyńskim West Endzie.

plaktatavenue19wrzesniamaly

 

Po raz pierwszy w Polsce, tylko na deskach Teatru Muzycznego.

Dodaj komentarz