24.03 Dalcroze nieodkryty – labolatorium tańca STT

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na warsztaty z Martą Zawadzką, Dalcroze nieodkryty – labolatorium.

Warsztat przeznaczony dla profesjonalnych choreografów, tancerzy i instruktorów tańca współczesnego, ma z założenia stworzyć nowe narzędzia twórcze.

Termin: 24 i 25.03.2018
24 marca, sobota: 14.00 – 18.00
25 marca, niedziela: 10.00 – 14.00

Miejsce: Teatr na Plaży, sala prób (drugie piętro, na domofonie 2)
Zainteresowanych prosimy o przysłanie krótkiego biogramu wraz ze zgłoszeniem na adres sopot.dance.theatre@gmail.com

O warsztacie:
Projekt przybliżający sylwetkę Emila Jaques-Dalcroze’a i jego metodę.

Emil Jaques-Dalcroze – muzyk, kompozytor, pedagog – żył na przełomie XIX i XX w. Stworzył metodę, która jest szeroko pojętym cielesnym doświadczaniem muzyki. Działalność Dalcroze’a przyciągała artystów różnych dziedzin a on sam – dzięki nowatorskiemu spojrzeniu na ruch – wymieniany jest w historii tańca jako jeden z ważniejszych jego reformatorów. Metoda ta zwana rytmiką jest powszechnie stosowana w edukacji muzycznej.
Celem projektu jest przybliżenie metody i próba stworzenia przydatnego „narzędzia” do pracy z muzyką współczesnym artystom tańca: choreografom i tancerzom współczesnym.

Projekt realizowany w ramach stypendium MKiDN.

PROWADZENIE: Marta Zawadzka – tancerka, choreograf, pedagog, teoretyk tańca, muzyk.
Stypendystka Prezydenta Miasta Torunia, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (na 2018 r.). Tańczyła na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Współpracuje z teatrami instytucjonalnymi i niezależnymi.
Prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego również warsztaty: z tańca współczesnego, plastyki ruchu, świadomości ciała. Współpracuje z wieloma placówkami kulturalno-edukacyjnymi i organizacjami pożytku publicznego. Koordynowała i prowadziła zajęcia w wielu projektach edukacyjnych dotyczących tańca i szeroko pojętej edukacji kulturalnej.
Autorka artykułów nt. tańca. Członek zarządu Polskiego Forum Choreologicznego.
W ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2018 zrealizuje projekt Dalcroze nieodkryty – Labolatorium.

Dodaj komentarz