23.10 Teatr 3.5 z Dzierzgonia na początek Tygodnia Ósmego Dnia!

Zapraszamy na happening „Kultury wybór” rozpoczynający w Tydzień z Teatrem Ósmego Dnia w Sopocie.

Termin: 23.10.2015, godz. 18.00

Miejsce: Sopot, ul. Monte Cassino między Dwiema Zmianami a Kościołem Garnizonowym

Scenariusz: Teatr 3.5
Muzyka: Łukasz Pobłocki

Teatr 3.5 na Facebooku

Czytaj więcej o Teatrze 3,5

Po happeningu (będzie się działo, oj będzie), film „Teatr Ósmego Dnia” w Dwóch Zmianach, otwarcie wystawy zdjęć i plakatów oraz… Wszystko free!

PROGRAM wydarzeń

Tydzień Śmego Dnia odbywa się w ramach projektu „Teatr na nowe czasy” prowadzonego przez Fundację Teatru BOTO i Fundację Pomysłodalnia. Jego celem jest stworzenie atrakcyjnego modelu edukacji kulturalnej skierowanej do młodzieży licealnej oraz nauczycieli i studentów, otwartego także dla innych grup wiekowych oraz odbiorców i aktywistów teatralnych. Projekt w obecnej formie obejmuje: warsztaty mistrzowskie, prezentacje spektakli teatralnych, otwarte debaty z  udziałem praktyków i teoretyków teatru z kraju oraz lokalnego środowiska krytycznego i artystycznego.

Projekt wzbogacą materiały kontekstowe i rejestracja wydarzeń, dzięki czemu będą one żyć dłużej i będą mogły służyć innym. Wszechstronne przygotowanie do świadomego odbioru wydarzeń na styku teatru offowego i teatru głównego nurtu oraz podjęcie dyskusji na temat kondycji polskiego i lokalnego offu, powinno procentować. Beneficjenci projektu zostaną wyposażeni w praktyczne umiejętności, które pozwolą im dekodować język współczesnego teatru. Będą mogli poznać twórców oraz krytyków z kraju i środowiska lokalnego, nauczyć się poznawać, rozumieć, oceniać. Osobnym zagadnieniem będzie stworzenie trwałej przestrzeni do dialogu, miejsca wymiany idei.

Osobnym zagadnieniem będzie stworzenie trwałej przestrzeni do dialogu, miejsca wymiany idei.

12088404_10153536069630971_1632793640591100916_n

Dodaj komentarz