23.09 „Lekcja z pułapki” – premiera młodzieżowa w Rondzie

Teatr Rondo zaprasza na premierowy spektakl młodzieżowej grupy teatralnej „Poczekalnia snów” pod tytułem „Lekcja z pułapki” na podstawie tekstu Tadeusza Różewicza.

Termin: 23.09.2016, godz. 19.00
Miejsce: Teatr Rondo
Bilety: 10-15 zł

Reżyseria: Wiesław Dawidczyk
Występują:  Aleksandra Bartosiak, Hanna Dobkowska, Izabela Kleinszmitd, Wiktoria Szopa, Maria Piotrowska, Paulina Pławska, Aleksandra Szczecina, Aleksandra Szczudrawa, Aleksandra Wesoła, Adam Hałaburda, Adam Poboży, Cezary Słowiński, Bartosz Wiśniewski.

Młodzi aktorzy zmierzyli się z klasyką współczesnego dramatu polskiego, próbując w swój sposób odczytać, przesłanie dramatu i tragizm postaci scenicznych. Różewicz stawia tezę, iż życie człowieka to pułapka, w którą wpadamy zaraz po urodzeniu, sugeruje że ograniczenia fizyczne i obciążenia psychiczne determinują wszystkie nasze dążenia i plany. Być może tylko marzeniom udaje się wymknąć  z matni jaką jest nasz byt.

O ile takie rozważania poważnie i wiarygodnie brzmią w ustach osoby starszej, dojrzałej, o tyle w projekcji młodych aktorów mogą wydawać się zaskakujące. Ale przecież wrażliwość i wnikliwość pozwala by w takie zagadnienia zagłębiali się także młodzi ludzie, a nawet ukazali nowe i nieoczekiwanie aspekty różewiczowskiej pułapki.

Dodaj komentarz