21-26.09 Teatr Publicznie Otwarty, czyli sztuka przychodzi do ludzi w Słupsku

Projekt „Bądź cool-turalnie aktywny” i Słupski Ośrodek Kultury zapraszają do wzięcia udziału w niezwykłym przedsięwzięciu.

Dzięki inicjatywie „Teatr Publicznie Otwarty, czyli sztuka przychodzi do ludzi” organizowanej w ramach programu „Bądź coolturalnie aktywny”, macie niepowtarzalną okazję zaprosić TEATR do WASZEGO DOMU :).

3 mieszkania/ domy z os. Piastów w Słupsku, którego zgłoszą się do biura Teatru Rondo, wezmą udział w naszym projekcie, a ich właściciele oraz zaproszone przez nich osoby, będą mogły zobaczyć z bliska spektakl: „Ćma, Marylin Monroe jakiej nie znacie” w wyk. Magdaleny Płanety.

Projekt w całości finansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury, w związku z tym właściciele mieszkań nie ponoszą kosztów pokazania spektaklu. Jedynym kryterium natomiast jest trochę wolnej przestrzeni, na której będziemy mogli zorganizować scenę dla aktorki oraz życzliwość w przyjęciu gości – widzów w swoim mieszkaniu :)

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do zgłoszenia się do:
Ośrodka Teatralnego Rondo
ul. M. Niedziałkowskiego 5a
76-200 Słupsk
tel./fax (59) 842 63 49
rondo@sok.slupsk.pl

„Ćma – Marilyn Monroe, jakiej nie znacie” to monodram Magdaleny Planety. Ukazuje zaciemnioną stronę życia legendy Hollywood – Marilyn Monroe. Obala świetlisty mit, odzierając nas w ten sposób ze złudzeń na temat życia w świetle jupiterów. Publiczność zobaczy w Marilyn Monroe kobietę po przejściach, upokarzaną, pełną kompleksów, ofiarę przemocy, człowieka. Osobę niezwykle wrażliwą, a przede wszystkim pragnącą miłości i zrozumienia. Bo taka była prawdziwa Marilyn, gdy zgasły jupitery, gdy nie widział jej świat.

„Ćma” to przedstawienie nie tylko dla kobiet, które kiedyś, w dzieciństwie, marzyły o tym, żeby być tak sławną i bogatą jak Marilyn. To spektakl dla tych, którzy chcą poznać prywatne życie gwiazdy filmu, a przede wszystkim dla tych, którzy przez prawie godzinę chcą uczestniczyć w bardzo dobrze skonstruowanej opowieści o człowieku…”
Daniel Klusek – „Głos Pomorza”
„Ćma. Marilym Monroe jakiej nie znacie” reż. Magdalena Płaneta, Teatr Planeta M

Działanie jest realizowane jako jedna z 7 oddolnych inicjatyw mieszkańców Słupska wybranych w konkursie „Bądź cool-turalnie aktywny” Słupskiego Ośrodka Kultury.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2016.

14434802_848367335263705_6796180127712894039_o

Dodaj komentarz