09.08 Acoustic Body-Meditation, Cafeart U Muzyk’uff

9 sierpnia, godz. 17.00

Cafeart U Muzyk’uff

 

 

Akustyczne ciało w akustycznej przestrzeni. 
Rezonujemy tym co dźwięczy w ciele, rezonujemy tym co nas otacza, rezonujemy z mijającymi nas ludźmi. 
Absorbujemy wszystkie dźwięki, przetwarzamy je, pozwalamy by współtworzyły nasz wewnętrzny system fal i tonów… Ślemy to dalej…
Czym zarezonuje spotkanie muzyka i tancerki? 
Słuchanie siebie samych i siebie nawzajem.
Przestrzeń do bycia tu i teraz poprzez improwizację muzyczno-taneczną.

Wykonanie:
dźwięk na żywo: Tomasz Gadecki
ruch, taniec: Anna Haracz

Organizator :

DIITA
Dance Is In The Air

Anna Haracz – tancerka, choreograf
Twórczyni teatru KINO VARIATINO, niezależna tancerka, choreograf, nauczyciel jogi i medytacji. Z teatrem realizuje własne spektakle prezentowane na trójmiejskiej scenie offowej, festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce i zagranicą. Dotychczas zrealizowała około 20 autorskich spektakli oraz brała udział w wielu projektach artystycznych. Jest absolwentką Państwowego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu, specjalizacja taniec oraz posiada tytuł zawodowego tancerza wydawanego przez ZASP.

Jest uznanym pedagogiem tańca współczesnego, oraz certyfikowanym nauczycielem hatha-jogi wg. metody Iyengara w stopniu Intorductory II oraz Vinyasa Krama Jogi. Od lat realizuje autorski program terapii poprzez improwizację taneczną, pracę z głosem oraz jogę.

Z reguły jej spektakle oraz praca to:„atmosfera, prosta i wyrazista forma, obecność, podróżowanie wokół osobistych wypowiedzi mających w percepcji wymiar sensytywny. Kanałem komunikacji stają się zmysły a nie emocje. To taniec subtelności ruchu, dźwięku, koloru, kostiumu, rekwizytu, dialogu, uważności, zestrajania. To dotykanie cennej warstwy bytu”

TOMASZ GADECKI – muzyk, saksofonista

W 2007 r zakłada wspólnie z Marcinem Bożkiem zespół -„Olbrzym i Kurdupel” . W lutym 2008 roku wydają wspólnie pierwszą autorską płytę z muzyką improwizowaną pod tytułem „Frrrrr…”
Zaczyna działać na trójmiejskiej scenie muzyki improwizowanej, w 2009 roku z Olbrzymem i kurduplem występują na najstarszym polskim festiwalu Jazzowym w Gdańsku – „Jazz Jantar”.
Współpracuje z muzykami improwizującymi Jackiem Mazurkiewiczem , Marcinem Dzidzią Zabrodzkim, Mikołajem Trzaską, Tomaszem Sowińskim, Rafałem Mazurem, formacją Contemporary Noise Sextet (podczas Warsaw Summer Jazz Days 2011),
Współtworzy zespół Czary mary (z M. Trzaską i R. Mazurem) i Walkirie Saksofonowe Zwierzęta (z Dzidzią – Marcinem Zabrodzkim, występują też w różnych konfiguracjach z Piotrem Dunajskim, Ciachem, Piotrem Zabrockim).
W czerwcu 2012 ukazuje się druga płyta duetu „Olbrzym i kurdupel” pod tytułem „Six Philosophical Games”.
Współpracował z takimi artystami jak: Piotr Mania, Michał Goran Miegoń, Borys Kossakowski, Tomasz Żukowski, Piotr Pawlak i Joanna Kuźma.
Ostanie lata poświęcił muzyce improwizowanej rozumianej jako komponowanie tożsame z wykonaniem, działanie spontaniczne i niepowtarzalne.

Fot.Violetta Jakubowska

Bilety w cenie przedsprzedaż 20 pln/ w dniu imprezy 25 pln.

1890529_699746423429809_7117783972046207222_o

Dodaj komentarz