“Zwierzenia bezrobotnego aktora”

BOTO zaprasza na spektakl w ramach Letniej Sceny.

20.07.2013, godz.22.00

Dworek Sierakowskich

Bilety: 20 zł

„Zwierzenia bezrobotnego aktora”spektakl autorski Marcina Zarzecznego czas trwania: 1h30 Jest to inicjatywa bezrobotnego aktora, który tworzy przedstawienie w unikatowy sposób – nie posiadając żadnych środków tworzy przedstawienie na oczach widzów. W ciągu pięć miesięcy odbyło się już szesnaście takich prób w Zabrzu, Katowicach, Krakowie, Pszczynie, Cieszynie, Gnieźnie i Warszawie w ramach programu „Tournee bezrobotnego aktora po Polsce”.

Każda kolejna próba wzbogacona jest o nowe elementy.”Zwierzenia bezrobotnego aktora. Czyli komedia życiowa na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego” to tekst opowiadający prawdziwe wydarzenia z życia pewnego bezrobotnego artysty. To historia o determinacji i walce o realizację marzeń. O ważnych rzeczach mówi się tu w sposób lekki, bez użalania się nad losem bezrobotnego. W scenariuszu zawarty jest opis doświadczeń bohatera związanych z poszukiwaniem pracy. Nie one są tu jednak najważniejsze, a sposób w jaki reaguje na nie bohater próbując myśleć tylko pozytywnie i patrzeć na trudne sytuacje z humorem i ogromnym dystansem.Tekst nie jest napisany w klasyczny sposób opierający się na misternej budowie dramaturgii. W zasadzie tej dramaturgii jest tutaj niewiele. Ważniejsze od niej jest zbudowanie atmosfery intymnej rozmowy bohatera z widzem podobnej do rozmowy przyjaciół. Choć prapremiera „Zwierzeń bezrobotnego aktora” jeszcze się nie odbyła, to monodram otrzymał już zaproszenia na ważne polskie festiwale: XII Festiwal Współczesnej Dramaturgii „Rzeczywistość przedstawiona” (organizowany przez Teatr Nowy w Zabrzu) oraz na Lato w Malarni (organizowane przez Teatr Śląski w Katowicach-odbędą się cztery pokazy).

 

Piosenka bezrobotnego aktora – wersja (bardzo) próbna Jeżeli masz problem z „odpaleniem” filmu, kliknij tutaj.

 

Otwarte próby „Zwierzeń bezrobotnego aktora” odbyły się już w:

-Akademii Teatralnej w Warszawie,

-Śródmiejskim Domu Kultury w Warszawie,

-Bellmer Cafe/Teatrze Śląskim w Katowicach,
-Klubie Bill Hickman podczas Bezrobotny aktor Fest!, którego byłem inicjatorem i nad którym patronat honorowy objął Prezes ZASPu, Olgierd Łukaszewicz oraz Radio Kraków,
-Teatrze Rampa w Warszawie, gdzie bezrobotny aktor otrzymał głos podczas Międzynarodowego Dnia Teatru,
-SDK podczas Dni Teatru Na Mokotowie,
-ZASPie w Warszawie,
-Teatrze Nowym w Zabrzu na zaproszenie Dyrektora Naczelnego owego Teatru,-w Pszczynie na Festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna,-w Klubokawiarni Resort, Warszawa,-w MokkaCafe w Cieszynie,-na II Królewskim Festiwalu Artystycznym w Gnieźnie.Kolejne występy odbedą się w Katowicach-Teatr Śląski, Sopocie-w Dworku Sierakowskich oraz w Krakowie – w Teatrze Łaźni Nowej.

Dodaj komentarz