Włosi na ścianie atrakcją w Gdańsku

Jednym z najlepiej przyjętych zespołów pierwszych dwóch dni FETY była na pewno formacja z Włoch.

 

Jak podają Organizatorzy Festiwalu:

O teatrze

Grupa eVenti Verticali („pionowe zdarzenia”) to taka forma teatr ruchu, która łącząc taniec akrobatyczny, nowy cyrk ze swobodną wspinaczką, prezentuje się na przestrzeniach wertykalnych: na wieżach i iglicach, fasadach budynków, murach miejskich, tamach, antenach, klifach, drzewach i jaskiniach… NA WSZYSTKIM, CO JEST PROSTOPADŁE WZGLĘDEM HORYZONTU. eVenti Verticali zapoczątkowali w 2006 roku swój Wertykalny Teatr poprzez połączenie teatru ulicznego z dyscyplinami sportowymi (wspinaczką, alpinizmem, kajakarstwem, alpinizmem jaskiniowym itp.) i od tamtej pory… ŚCIANY SĄ ICH SCENĄ!

„Wanted”

To wirtualna animacja… w rzeczywistości! To dwuwymiarowa kreskówka z trójwymiarowymi bohaterami. Scenografie video inspirowane komiksami i grami video z lat 80. tworzą różnorodne krajobrazy i scenariusze, z którymi postacie wchodzą w interację. W kolejnych porcjach nonsensu i niespodziewanych zwrotów akcji bohaterowie są wrzucani w sam środek historii szpiegowskich i akrobatycznych pojedynków. Od labiryntów Pac Mana i poziomów Mario Brothers po ryzykowną ‟Mission Impossible” – to widowisko, które ogląda się z zapartym tchem! Ścigani przez policję bohaterowie wyruszają w pełną przygód podróż, zawieszoną gdzieś pomiędzy rzeczywistością a fantazją. Historia się kończy, kiedy bohaterowie zjeżdżają prosto w tłum na przyprawiającej o zawrót głowy linie tyrolskiej.

www.eventiverticali.com

W Gdańsku, mimo deszczu, Włosi nie zawiedli. Godzinne przedstawienie pokazało po raz kolejny jak wiele zależy w dzisiejszym teatrze na otwartym powietrzu od technologii i pomysłu. Świetnie dopasowane wizualizacje i dobrze dobrana muzyka stanowiły kanwę, na której  dwaj akrobaci opowiadali ruchem historię tytułowych poszukiwanych.

FETA 2013: eVenti Verticali, Wanted Jeżeli masz problem z „odpaleniem” filmu, kliknij tutaj.

Dodaj komentarz