Teatr Zielony Wiatrak&Kino Variatino gościnnie w Ósemkach

„Kocha, lubi, szanuje” zostanie pokazane w Teatrze Ósmego Dnia 20.09.2014.

tekst: Marek Brand 
choreografia: Anna Haracz 
scenografia: Anna Molga
muzyka: Tomasz Kobiela, Wojciech Masiak
światło: Radosław Czerniawski
obsada: Luiza – Anna Haracz, Maurycy – Marek Brand
reżyseria – Marek Brand i Anna Haracz 

FB 

Człowiek jest hermafrodytą – recenzja sztuki

„Kocha, lubi, szanuje” to spektakl, który powstał z połączenia dwóch form teatralnych – dramatycznej i tanecznej. Tekst napisał Marek Brand, założyciel i kierownik artystyczny autorskiego teatru Zielony Wiatrak z Gdańska. To już dwudziesta czwarta premiera tego Teatru i druga wspólna realizacja z Anną Haracz, założycielką Teatru Kino Variatino (pierwsza miała miejsce w 2001 roku, przy spektaklu „Dni pozorne”). W tym spektaklu Anna Haracz, poza funkcją aktorki i choreografa, dodatkowo pełni funkcję współreżysera.

To w pełni autorskie przedstawienie, do którego scenografię, muzykę i kostiumy specjalnie zaprojektowali i zrealizowali trójmiejscy artyści. Poza walorami teatralnymi, jest ono przykładem integracji środowisk artystycznych.

Głównym wątkiem przedstawienia jest nieustanna, swoista „gra” bohaterów, którzy ranią się słowem, czynem, gestem, ruchem. Jednak nie złośliwość jest motorem napędowym ich działań. To studium wzajemnych relacji ludzi, którzy nie potrafią mówić wprost o swoich uczuciach do partnera. Pod skorupą złośliwości kryją się jednak ogromne pokłady miłości i szacunku.

Dodaj komentarz