Teatr Tańca Fizycznego

Iwona Gilarska w swojej twórczej pracy kieruje się prostą elegancją. Pozwala na naturalną ewolucję aktu, którego fundamentalną cześcią jest Idea. Ciekawość jej natury powoduje, że Iwona bezustannie poszukuje.

Proces tworzenia jest dla niej najważniejszy, nigdy się nie kończy. Każde przedstawienie traktuje jako ostatnie, jako akt, który zmienia się i dojrzewa. Interesuje ją to co nieoczekiwane, co się wydarza zarówno podczas procesu budowania przedstawienia, jak i staje się na oczach widza.
Energia i przestrzeń odgrywają istotną rolę w jej pracach, progresywnie budują klimat choreografii. Eksploracja i analiza ruchu pomagają w tym procesie. Iwona wykorzystując dostępne jej techniki, pracuje na kontrastach w ciele, gdzie ruch jest dynamiczny, organiczny i czesto fizyczny. Iwona prowdzi świadomy dialog z widzem, balansuje na granicy wolnej formy przekazu, wzmocnionej odpowiednią dramaturgią, uzasadnionej strukturalnie i intelektualnie.

Interpretacja tematu jest dla Iwony intrygującym pretekstem do ciągłego rozwoju, stąd rzadko protestuje, jeśli widz ma od niej odmienne zdanie. To tak jak „żyjąca historia”.

Życie jest dla niej procesem.

Iwona aktywnie współpracuje z młodzieżą, dzieląc się zdobytym doświadczeniem, uczestniczy w rozwoju nowych talentów.

„Zawsze osiągam to co pragnę, na pewnym etapie poszukiwań.”

Za i więcej na stronie Teatru: http://www.iwonagilarska.eu/

 

Dodaj komentarz