Teatr Snów otwiera Szkołę Teatru Ulicznego

Zajęcia będą odbywał się w Gdańsku-Letnicy.

Zajęcia będą odbywały się w Domu Otwartym w Gdańsku – Letnicy przy ulicy Uczniowskiej 22 oraz w jego okolicy.
Więcej informacji już wkrótce.

FB

Teatr Snów powstał jesienią 1983 roku w Gdańsku. W lutym 1984 roku odbyła się premiera pierwszego przedstawienia „Album Snów”. W kolejnych dwóch latach Teatr Snów przygotował cztery spektakle dla dzieci: „Sprzedawcę masek”, „Pchłę Szachrajkę”, „Psoty” i „Teatr animacji”.

Od jesieni 1986 roku, do 1996 roku Teatr Snów kontynuował pracę w Miejskim Domu Kultury. W następnych latach funkcjonował jako grupa niezależna i współpracował z Klubem Żak i Sopocką Sceną Off de Bicz.

Teatr prezentował swoje przedstawienia na wielu dużych i mniejszych festiwalach w Polsce.

Grał na festiwalach w Archangielsku, Awinionie, Brnie, Bukareszcie, Delft, Edynburgu, Gandawie, Kijowie, Kiszyniowie, Petersburgu, Stockton a także w wielu innych miejscowościach w Czechach, Belgii, Francji, Holandii, Hiszpanii i we Włoszech. Wielokrotnie występował w Niemczech ( Dortmund, Bohum, Bohn, Heilderberg, Hildesheim, Oldenburg i innych )

Teatr współpracował kilkakrotnie z innymi zespołami. W roku 1987 był to projekt „Noclegownia” zrealizowany w Łodzi z kilkoma teatrami alternatywnymi. W roku 1990 wspólnie z Teatrem 77 i Teatrem Derevo „Wypędzenie szczurów z miasta” również w Łodzi. W roku 1992 Teatr Snów spotkał się z Theater Aspik z Hildesheim w Niemczech i przygotował „Ślub” Witolda Gombrowicza pokazywany później w kilku miastach niemieckich.

Teatr Snów jest laureatem kilku nagród teatralnych a jego lider otrzymał również nagrody władz regionalnych i Ministra Kultury.

Za: Teatr Snów

Dodaj komentarz