Solo Dance Contest 2017 – werdykt jury

Po obejrzeniu 6 finałowych spektakli Solo Dance Contest 2017, Jury w składzie: Franz Anton Cramer (Niemcy) – przewodniczący Jury, Ayrin Ersoz (Turcja), Anna Piotrowska, Izabela Sokołowska-Boulton oraz Charlie Morrissey (Wileka Brytania) w piątek 9 czerwca ogłosiło werdykt:

 

I nagroda  w wysokości 3.000 Euro została przyznana Japonce Ruri Mito 

Uzasadnienie: „ Za odwagę i poświęcenie w odkrywaniu własnego krajobrazu ruchu oraz wirtuozerskie wykonanie każdego elementu choreografii”

Ruri Mito - I nagroda fot. Paweł Wyszomirski

Fot. Paweł Wyszomirski

 

dwie II nagrody – (po 1500 Euro każda) zdobyli:

słoweński tancerz Jernej Bizjak

Uzasadnienie: „Za umiejętność wciągnięcia widzów w spektakl poprzez fizycznie wymagające wykonanie niezwykle precyzyjnej i intensywnej choreografii”

19030487_1514255075312938_2235070132084951682_n

oraz pochodzący z Hiszpanii Daniel Morales

Uzasadnienie: „Za hojność w dzieleniu się swoimi doświadczeniami poprzez szczerze i intuicyjnie skomponowane przedstawienie”

Daniel Morales - II nagroda fot. Paweł Wyszomirski

Fot. Paweł Wyszomirski

Nagrodę publiczności zdobył Samuli Emery z Finlandii za solo “We do this. We don’t talk.”

Samuli Emery - nagroda publiczności fot. Paweł Wyszomirski

Fot. Paweł Wyszomirski

 

Biogramy tancerzy:

Ruri Mito / Japan / MATOU

Zaczęła tańczyć w wieku 5 lat w Modern Ballet Institute w Tokyo, ukończyła Japan Women’s College of Physical Education, Department of Movement Science Dance Studies Major. Pracowała z takimi choreografami jak:  Damian Jalet, Sasha Waltz, Inbal Pinto. Wielokrotnie nagradzana w Seulu, Yokohamie, Jerusalem i na festiwalu Masdanza.

Jernej Bizjak / Slovenia / SOLO FOR REAL / chor. Fabio Liberti

Studiował na Codarts, wraz z IT Dansa z Barcelony i Danish Dance Theatre z Kopenhagi, gdzie występował w choreografiach O. Naharina, J. Kyliana, S.Larbi Cherkaoui i innych. Od 2015 roku pracuje jako niezależny artysta. 

Daniel Morales / Spain / IRM VOL.1

Dyrektor mistrzostw hip hopu na Wyspach Kanaryjskich, członek programów edukacyjnych i Tenerife Danza Lab. Wielokrotnie nagradzany jako finalista 20 Masdanza, Choreography Contest Finalist w Tetuan, w Madrycie, rezydencją nunART Guinardó i innymi. 

Samuli Emery / Finland/Germany / WE DO THIS. WE DON’T TALK. / chor. Barnaby Booth 

Studiuje na Salzburg Experimental Academy of Dance, jako tancerz background występował z Isackiem Elliotem, Saarą Aalto i innymi fińskimi artystami. Wygrywał wiele nagród w europejskich konkursach choreograficznych, między innymi drugie miejsce na International Solo Dance Festival w Stuttgarcie. Uczy tańca współczesnego, hip-hopu i voguing.

 

Dodaj komentarz