Rusza Gdyńska Scena Kabaretowa

Centrum Kultury w Gdyni zaprasza na pierwszą odsłonę nowego sezonu Gdyńskiej Sceny Kabaretowej. Na scenie zobaczymy najlepsze kabarety PAKA 2013 – K2 i 7 Minut Po. 

 

Gdyńska Scena Kabaretowa, K2 i 7 Minut Po

29.09, niedziela, godz. 16.00 KUP BILET
Sala Koncertowa Portu Gdynia,
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
*Bilety: 40 zł (rzędy I-XII) / 30 zł (rzędy XIII-XXI)

 

Kabaret 7 Minut Po

 

Kabaret powstał w 2009 roku, jednak w aktualnej formie i składzie działa od połowy roku 2011. Wierni klasycznej formie kabaretu, wykorzystujemy monologi i piosenki, jednocześnie wprowadzając widza w baśniowy świat. Uwielbiamy wywoływać różne emocje – od śmiechu aż po grozę .

Dotychczasowe osiągnięcia to:  1 miejsce na PKS w Warszawie 2012, Grand Prix XVIII Mazurskiego Lata Kabaretowego Mulatka 2012, 1 miejsce na Primaaprilisowym Przeglądzie Kabaretów „Broda”2012 r., na którym zostaliśmy docenieni również nagrodą publiczności oraz nagrodą Fundacji Siechce, 3 miejsce na Przeglądzie Piosenki Kabaretowej OSPA w 2010 r., oraz dotarcie do półfinałów PAKI 2011, 2012 r. i GRAND PRIX PAKI 2013.

 

Kabaret K2

Zawiązaliśmy się w maju 2012 roku n.e.  Zwiemy, a właściwie ksywujemy się barciś i mimi. Niektórzy z Was, drodzy czytacze, mogą kojarzyć nas z formacji: Babeczki z Rodzynkiem i hlynur. Słusznie. Do niedawna je współtworzyliśmy.

Od dłuższego czasu kontentowało nas wspólne dokazywanie. Zarówno sceniczne, jak i towarzysko – imprezowe. Założyliśmy K2, żeby to kontentowanie kontynuować. W czystym, dwuosobowym wymiarze.

Nasz program jest dynamiczny. Jeżeli szukacie w kabarecie liryki, u nas jej nie znajdziecie. Nie, żebyśmy nie cenili, ale nie stosujemy.

Skecze piszemy oczywiście po to, żeby widza rozbawić. Ale nie tylko. Staramy się, żeby były „o czymś”. Jednak jest to staranność nie nachalna, unikamy dydaktyki. Jak ktoś chce się tylko pośmiać, to się tylko pośmieje. Jak ktoś szuka czegoś więcej, to znajdzie.

Obserwujemy świat i szukamy tematów dotyczących Was i nas. Nie pokazujemy ich jednak w skali 1:1. Zawsze przetwarzamy rzeczywistość. Podkręcamy absurdalność sytuacji.

Programowo unikamy stosowania wulgaryzmów. Nie, że unikamy w ogóle. Unikamy przeklinania, które ma maskować brak żartu. Wulgaryzmu dla wulgaryzmu. Podobnie jak szoku dla szoku. Nie boimy się poruszać kontrowersyjnych tematów, ale robimy to w jakimś celu.

MULATKA – Ełk – I nagroda

FERMENTY – Bielsko Biała – I nagroda oraz nagroda publiczności

RYJEK (w kategorii WRYJEK) – Rybnik – I nagroda

SZPAK – Szczecin – I nagroda oraz nagroda publiczności

PKS 2012 – Warszawa – I nagroda

PAKA 2013 – Kraków – I nagroda

Źródło: http://www.ckgdynia.pl/najlepsze-kabarety-paka-2013-k2-i-7-minut-po/

 

Dodaj komentarz