Renia&The Heartbreakers w Nurcie Off na 35. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu!

Poznaliśmy finalistów Nurtu Off 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Nurt OFF 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Wrocław, 21-30 marca 2014

 

Spośród 47 nadesłanych scenariuszy wybrano w tym roku dziesięć.

Komisja w składzie: Konrad Imiela – dyrektor artystyczny PPA, Paweł Krupski – główny producent PPA, Agata Dominik –producentka Nurtu OFF, zakwalifikowała do udziału w Nurcie OFF 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej następujące projekty:

 

O lepszy świat Rolanda Schimmelpfenniga, czyli nieznośna lekkość wojny”, Łodeszot Studio, Kraków

„Trzy siostry”, Grupa Prodżekt, Wałbrzych

„Tam gdzie żołnierz, tam piosenka”,Michał Wielewiecki, Warszawa

„Dziennik syberyjski”, Magdalena Kupryjanowicz,Kraków

„Hiob”, Anna von Schrottenberg,Berlin

„Termostaty”, Piła i Harfa, Warszawa

„Penelopiada – instalacja muzyczna”, Kolektyw Silver Mount Zion, Srebrna Góra

“The failure of a future – Upadek przyszłości”, Irad Mazliah, Wrocław

„This is not a love song,czyli Miłość ci wszystko wypaczy”, Renia & The Heartbreakers, Rumia

„Projekt BISTRO”, Pola Trąbińska, Pruszków

 

Autorzy wybranych projektów otrzymują do 10 tysięcy złotych na realizację. Prezentacje w trakcie PPA oceniać będzie Jury Nurtu OFF – najlepszy spektakl otrzyma Tukana OFF i 10 tysięcy złotych nagrody.

 

Wrocław, 2 grudnia 2013

Źródło: http://www.ppa.wroclaw.pl/

„This is not a love song,czyli Miłość ci wszystko wypaczy” to projekt Fundacji Pomysłodalnia, której jednym z celów statutowych jest promocja pomorskich artystów. W projekcie udział biorą soliści Teatru Muzycznego im.Danuty Baduszkowej w Gdyni Renia Gosławska i Krzysztof Wojciechowski.

Renia&The Heartbreakers, This is not a love song, czyli Miłość ci wszystko wypaczy.Renia Gosławska-reżyseria, aranżacje muzyczne, choreografia i wykonanie, Krzysztof Wojciechowski- aranżacje muzyczne i wykonanie, Magdalena Kajtoch-scenariusz, słowa piosenki, Piotr Wyszomirski-koncept, reżyseria.
reniaheart

Mówi Konrad Imiela, dyrektor artystyczny Przeglądu:

– Co roku napływa do nas ponad 40 zgłoszeń, scenariusze są coraz staranniej przygotowywane przez twórców i cieszy też to, że na potrzeby naszego konkursu offowcami stają się postaci teatralnego mainstreamu. Jak zwykle przy offach, mamy dużą tematyczną i stylistyczną różnorodność: od poważnych psychologicznych poszukiwań (Dziennik syberyjski) po wariacje na temat „grania do kotleta” w barze mlecznym (Projekt Bistro Poli Trąbińskiej), artystki z zespołu Piła i Harfa zgłębiać będą tajniki kobiecej duszy, akompaniując sobie na tych właśnie dwóch instrumentach, a projekt Reni Gosławskiej, aktorki Teatru Muzycznego w Gdyni, to próba znalezienia nowej, półimprowizowanej formy dla recitalu piosenek.

Aż pięć spośród zgłoszonych scenariuszy powtarzało ten sam motyw, rozpisany na trzy kobiece głosy: życie aktorki we współczesnym show-biznesie – wybraliśmy najciekawszy z nich.

Odpadło kilka scenariuszy spektakli teatralnych, skądinąd bardzo dobrych, ale nie używających materii muzycznej w pożądanym przez nas stopniu. Chociaż cały czas czekam na scenariusz stawiający rzeczywistość na głowie, na więcej odwagi i pomysłowości, to jestem przekonany, że – jeśli realizatorzy dołożą starań – Nurt Off na 35. PPA będzie naprawdę ciekawy i na wysokim poziomie.

za: e-teatr

35ppa2014_plakat_m

 

Dodaj komentarz