Otwarcie Wytwórni Kultury BO-TAK w Dzierzgoniu

2.10. po kilkumiesięcznym czasie gromadzenia środków, pracy koncepcyjnej intensywnych przygotowań i ciężkiej pracy przy adaptacji pomieszczeń- udało się otworzyć Wytwórnię KulturyBO-TAK.

Na przygotowaną przez nasz kolektyw skromną uroczystość przybyło mnóstwo osób. Uradowało to nasze serca i dusze! Sam fakt tak dużego zainteresowania naszym raczkującym jeszcze dziełem nakłada na nasz zespół wielką odpowiedzialność za niezwykły kredyt zaufania i oczekiwań jakim obdarzyli nas mieszkańcy Dzierzgonia. My obiecujemy starać z całych sił i nie zawieść!

Samą uroczystość rozpoczęliśmy od przywitania drogich gości i małej prezentacji tego, co udało się nam zdziałać do tej pory i zapowiedzi tego, co zamierzamy robić w Wytwórni. Nie zabrakło też podziękowań dla naszej młodzieży, bez której pomocy i poświęconych niemal całych wakacji nie udałoby się nam otworzyć miejsca naszych marzeń. Niezwykle wzruszającym dla nas momentem były wystąpienia, podziękowania i życzenia ze strony gości. Na dobry początek otrzymaliśmy z rąk Państwa Bielińskich, piękny obraz z widokiem na fragment Dzierzgonia, który znalazł już swoje honorowe miejsce, tuż obok naszej sceny.

Na „deskach” Teatru 3.5 pojawiła się również m in. Pani Dobrosława Frączek – reprezentująca Bank Spółdzielczy w Dzierzgoniu, z zachętą i deklaracją współpracy. Nie zabrakło również kilku słów od Wojciecha Demko (do niedawna dyrektora Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury). Wzruszających i przywołujących dobre wspomnienia… Chęć współpracy i budowania wspólnie dzierzgońskiej kultury, wyraziła oficjalnie również Magdalena Grodecka, obecna dyrektor DOK. Na otwarcie przybyła duża liczba młodych mieszkańców, nie tylko Dzierzgonia, ale i Malborka, Elbląga, Sztumu czy Kwidzyna. Napawa nas to optymizmem na przyszłość.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Goście Wytwórni mieli okazję obejrzeć film „Wytwórnia na roboczo”. Był to jednocześnie pierwszy pokaz filmowy na ekranie „Kino-Wytwórni Kultury”. Krótką etiudę zaprezentował też Teatr 3.5 na swojej zupełnie nowej scenie. Po pokazach z koncertem wystąpiła grupa Amnzeja z GOK w Mikołajkach Pomorskich a tuż po niej swoje wygenerowane mistrzowsko dźwięki wypuścił Krzysztof Burnatowski.

Za organizatorami

Dodaj komentarz