Letnia scena teatralna w Juracie

Największe hity Broadwayu – „Boeing Boeing”, „I love you” i „Histerie miłosne” oraz błyskotliwe komedie: „Wielki apetyt” i „Czterdziestka w opałach” już w lipcu zagoszczą na letniej scenie teatralnej w Juracie.

Scena w Juracie

„I love you” 7 lipca

„Boeing Boeing” 8 lipca

„Histerie miłosne” 9 lipca

„Czterdziestka w opalach” 10 lipca

„Wielki apetyt” 11 lipca

Będzie to wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć całą plejadę najlepszych polskich aktorów, m.in. Magdalenę Boczarską, Szymona Bobrowskiego, Rafała Królikowskiego, Katarzynę Żak, Bartłomieja Topę czy Katarzynę Kwiatkowską.

Lipcowy maraton na letniej scenie w Juracie (ul. Międzymorze 2, przy hotelu Bryza) z najlepszymi komediami teatralnymi rozpocznie spektakl muzyczny „I love you” (na zdjęciu). Szereg przezabawnych scenek oraz ponad 20 przebojowych piosenek przeprowadzi widza przez wszystkie etapy życia we dwoje – od zakochania, pierwszych kłótni przez ślub i małżeńską codzienność, aż po wspólną starość. W obsadzie spektaklu znajdują się m.in. Rafał Królikowski, Magdalena Smalara i Elżbieta Romanowska.

„Boeing Boeing” to z kolei pełna zabawnych pomyłek i zwrotów akcji farsa – historia Maksa (Szymon Bobrowski) i jego trzech narzeczonych-stewardes (Magdalena Boczarska, Olga Bołądź, Katarzyna Ankudowicz). Czy Maksowi uda się wybrnąć z kłopotów, kiedy w rozkładzie lotów nastąpią nieoczekiwane zmiany i wszystkie narzeczone zjawią się w jednym czasie w jego domu?

„Histerie miłosne” to broadwayowski hit Murraya Schisgala, autora scenariusza słynnego filmu „Tootsie”. Przekładu i adaptacji tekstu dokonał Bartosz Wierzbięta („Shrek”, „Madagaskar”), a główne role grają: Magdalena Boczarska, Szymon Bobrowski i Bartłomiej Topa. Spektakl z dużą dozą humoru opowiada o tragiczno-śmiesznych perypetiach miłosnego trójkąta. To przedstawienie ma wiele wspólnego z życiem. Takich trójkątów, jaki my tworzymy w „Histeriach miłosnych”, można na całym świecie zaobserwować miliony – śmieje się Bobrowski.

Bohaterką spektaklu „Czterdziestka w opałach” jest czterdziestoletnia Lilka, która nie radzi sobie ani z cellulitem, ani ze zmarszczkami, ani ze swoim małżeństwem, które „zżera” rutyna. O dziwo, ratunkiem okazuje się rodzinny urlop nad Bałtykiem, gdzie w nieprzewidzianych okolicznościach, oparach jodu i absurdu bohaterka odnajduje w sobie szaloną nastolatkę i znów zaczyna wierzyć w siebie. W główną bohaterkę brawurowo wciela się Katarzyna Żak.

„Wielki apetyt” to z kolei niezwykły pokaz komediowej gry aktorskiej Katarzyny Kwiatkowskiej, znanej z błyskotliwych parodii polskich gwiazdy w programie Szymon Majewski Show. W sztuce wciela się ona nie w jedną, ale w kilkadziesiąt postaci m.in. gangstera, ambasadorowej Japonii, namolnego asystenta sławnej polskiej piosenkarki, czy prawej ręki arabskiego szejka. Polska adaptacja stanowi oryginalny, zabawny i ironiczny komentarz na temat rodzimego high-life’u i show-biznesu.

Wszystkie sztuki goszczą na deskach teatralnych dzięki niezależnej firmie producenckiej Tito Productions i cieszą się wielką sympatią publiczności w całej Polsce. Zapraszamy na lipcowe spektakle do Juraty wszystkich, którzy cenią rozrywkę na najwyższym światowym poziomie.

Dodaj komentarz