3-21.04 Kwieceń w Wejherowskim Centrum Kultury

WCK zaprasza w kwietniu na spektakle dla dzieci i dorosłych.

Jurki – Święta polskie
03.04, godz. 17.00; 20.00, Sala Główna
Bilety: 40 zł

Święta mają to do siebie, że zawsze się kończą. Czasem kończą się ot tak, po prostu. Innym razem, tak jak zwykle. A czasem kończy je jakaś głębsza refleksja albo wymiana zdań, czynów, pieniędzy, a nawet żon. Czy warto świętować? Warto. Dlaczego? Bo możemy się czegoś nauczyć: jak zrobić orła w śmietanie, o czym rozmawiać przy grobach i jaką rolę Ninja pełni w jasełkach.

www

Janek Wędrowniczek – Teatr Lalki Tęcza
06.04., godz. 9.30; 11.00 , Sala Główna
Bilety: 12 zł normalny, 10 zł grupowy

„Janek Wędrowniczek” to sztuka przedstawiająca zabawne przygody pięcioletniego chłopca, który w tajemnicy przed mamą wyrusza w świat. Tytułowy Janek wędruje w czerwonym kapelusiku. Nakrycie głowy wzbudza podziw napotkanego stracha na wróble, czarnego barana, a nawet koguta. Strach-Filip uważa, ze w czerwonym kapelusiku wzbudzałby respekt u wróbli, niesforny Baran zgadza się wymienić porwany kapelusz na wianek z polnych maków, zarozumiały Kogut nie może odżałować, że kapelusz zamiast kurnika – zdobi ludzką głowę.

w

Joplin – Teatr Capitol
12.04., godz. 19.00, Sala Główna
Bilety: 80 zł w rzędzie X-XV; 100 zł w rzędzie I-IX

Ten spektakl to opowieść o jednej z największych gwiazd światowej sceny muzycznej lat 60. Intensywna, trwająca zaledwie trzy lata kariera muzyczna Janis Joplin oraz nawarstwiające się problemy psychiczne związane z wrażliwością natury oraz uzależnieniem od narkotyków i alkoholu stały się tematem o niezwykłym potencjale dramaturgicznym wykorzystanym przez reżysera spektaklu Tomasza Gawrona. W główną rolę wciela się Natalia Sikora, zwyciężczyni drugiej edycji programu The Voice of Poland.

Spektakl „Joplin” objęty jest specjalną promocją 3+1. Przy zakupie trzech biletów, czwarty gratis.. UWAGA! Bilety w ramach promocji można kupować wyłącznie w kasie.

Single po Japońsku – Teatr My
21.04.,godz. 17.00; 20.00, Sala Główna
Bilety: 95 zł

Sztuka Marcina Szczygielskiego „Single po japońsku” to komedia pomyłek, farsa, stanowiąca kontynuację wcześniejszych „Singli i Remiksów, która przedstawia naszą rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Ale czy rzeczywiście krzywym? Może raczej wypukłym, które – niczym soczewka szkła powiększającego – pozwala wyraźniej dostrzec szczegóły umykające nam w codziennym życiu, absurdy i śmieszności współczesnego świata. A wszystko to w zapierających dech w piersiach dekoracjach i kostiumach rodem z kraju kwitnącej wiśni.

wwww

Dodaj komentarz