Jubileuszowe „Tresowane dusze”

Teatr Wybrzeże zaprasza na 50. „Tresowane dusze”. Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się w czwartek, 11 stycznia o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia.

Premiera „Tresowanych dusz” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Adama Orzechowskiego miała miejsce 15 maja 2015 roku na Scenie Malarnia.

O SPEKTAKLU

„Tresowane dusze” to jedna z mniej popularnych sztuk wybitnej dramatopisarki, co nie znaczy, że mniej interesująca, czy mniej drapieżna niż jej najczęściej wystawiane utwory. Tym razem autorka skupia swą uwagę na przenikających się środowiskach dziennikarskim i biznesowym w początkach XX wieku. Te nieczyste gry, gazetowe manipulacje, nieuczciwości obu stron doprowadzające do zaszczucia walczących o prawdę i godność, nie są z pewnością zjawiskami, których wolno nam i dziś nie dostrzegać.

Gabriela Zapolska
TRESOWANE DUSZE
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Mirowski
Asystent reżysera: Małgorzata Oracz
Inspicjent: Joanna Januszewska
W spektaklu występują: Robert Ninkiewicz (Sieklucki, redaktor), Katarzyna Figura (Rastawiecka, właścicielka dziennika), Magdalena Boć (Anna Smolkiewiczowa), Piotr Łukawski (Smolkiewicz, sekretarz biura interwencyjnego), Piotr Chys (Bonecki, redaktor), Michał Kowalski (Steiermarkt, przedsiębiorca) Monika Chomicka-Szymaniak (Braun, robotnica), Mirosław Krawczyk (Parnes, współpracownik Świtu), Małgorzata Oracz (Juszka, współpracownica Gońca).
Premiera: 15 maja 2015 roku na Scenie Malarnia.
Czas: 1 godzina 30 minut
Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.

Dodaj komentarz