Tymoteusz wśród ptaków @ Oliwski Ratusz Kultury

Oliwski Ratusz Kultury, 14/1/17

„Tymoteusz wśród ptaków”, jest jednym z sześciu utworów teatralnych napisanych przez Jana Wilkowskiego, w których głównym bohaterem jest mały miś Tymoteusz. Miś z Rymcimcimowa jest jeszcze malutkim zwierzakiem, ale pomimo młodego wieku może pochwalić się mnóstwem przygód. Tym razem Tymek znajduje w lesie porzucone kukułcze jajo i postanawia je wysiedzieć. Tacie Tymoteusza bardzo się to nie podoba, ponieważ to nie zadanie dla misia. A poza tym misie nie robią takich rzeczy! Tymoteusz nie daje za wygraną i stawia na swoim. Co dalej stanie się z jajeczkiem? Może wpadnie w ręce zgłodniałego lisa? A może się coś z niego wykluje? Żeby się o tym dowiedzie, trzeba koniecznie zobaczyć przedstawienie!

Przedstawienie zostało wykonane w klasycznej technice pacynkowej. Aranżacja sceny i scenografia nawiązuje do legendarnej sceny pacynkowej w stylu angielskim Punch & Judy Show. Lalki zaskakują na scenie, a muzyka energicznie napędza akcję.

Reżyseria: Jan Marcov
Scenografia: Karolina Michałek
Muzyka: Michał Makulski
Występuje: Marcin Marzec
Spektakl dla dzieci: 3-10 lat

Jan Wilkowski (1921-1997) – jeden z najwybitniejszych twórców teatru lalkowego w Polsce. Był reżyserem, dramatopisarzem, aktorem i pedagogiem. W 1974 roku założył Wydział Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Białymstoku Wydział Lalkarski. Współtworzył również telewizyjny teatr lalkowy „Ula z Ib”.

Dodaj komentarz