Do 20.03: Konkurs na scenariusz słuchowiska dla dzieci

W ramach festiwalu Literacki Sopot Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie „Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki” na oryginalny scenariusz słuchowiska dla dzieci.

„Ogłaszając ten konkurs, chcemy stworzyć nowe formy dla dzieci, które obudzą w nich fascynację teatrem dźwięku” – zachęcają Organizatorzy. „Twórczość dla dzieci na ogół skupia się na formie wizualnej, której dźwięk jedynie towarzyszy. Tym razem chcielibyśmy, żeby odegrał główną rolę. Nie stawiamy autorom żadnych ograniczeń tematycznych i formalnych. Dzikie dźwięki mogą żyć za górami, za lasami, ale też w bloku obok. Można je usłyszeć w spokojną noc nad jeziorem, ale i w zatłoczonym metrze. Dzikie dźwięki żyją wszędzie, trzeba je tylko umieć usłyszeć.”

Prace, które należy nadesłać do 20 marca 2015 roku, oceni profesjonalne jury w składzie:Barbara Gawryluk (dziennikarka Polskiego Radia Kraków, autorka książek dla dzieci), Janusz Kukuła (reżyser, dyrektor Teatru Polskiego Radia), Romuald Wicza-Pokojski (reżyser, dyrektor Miejskiego Teatru Miniatura) i Grzegorz Wasowski (dziennikarz muzyczny, autor piosenek i tekstów satyrycznych, Wydawnictwo Wasowscy). Jury przyzna nagrody pieniężne, a wyróżnione prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii.

Dodatkowo zwycięska praca będzie brała udział w konkursie zamkniętym organizowanym wspólnie z Teatrem Miniatura i Teatrem Polskiego Radia na realizację słuchowiska. Nagrodą w konkursie zamkniętym – poza nagrodą pieniężną – będzie realizacja słuchowiska w studiu Teatru Polskiego Radia, emisja na antenie Polskiego Radia oraz wydanie słuchowiska na płytach winylowych i w wersji elektronicznej przez Miejski Teatr Miniatura.

Dodaj komentarz