FETA 2015 ma plakat

Oficjalne przygotowania do tegorocznej FETY ruszyły pełną parą. No i stało się! 

6 marca 2015 r. komisja konkursowa w składzie: Tomasz Bogusławski, Elwira Twardowska , Joanna Górska, Jerzy Skakun, Anna Zbierska oraz Szymon Wróblewski rozstrzygnęła konkurs na plakat FETY 2015, nagradzając projekt autorstwa Bartosza Choryana z Poznania.

Spośród 144 prac, które napłynęły z całej Polski oraz zza granicy, jury po wstępnej selekcji do drugiego etapu zakwalifikowało 22 plakaty. Nad pozostałymi propozycjami toczyła się zacięta debata. Do ścisłej finałowej czołówki dostało się 8 prac. Jurorzy byli zdecydowani na trzy projekty, dlatego poza zwycięzcą postanowili przyznać wyróżnienia Krzysztofowi Motyce oraz Dagmarze Cieślicy.

Jurorzy szukali pracy, która wyróżniałaby się inteligentnym graficznym humorem, a zarazem podkreślałaby niepokorność festiwalu, niedającego zamknąć się w sztywnych ramach. Zwycięski plakat autorstwa Bartosza Choryana okazał się mieć obie te cechy, dlatego tajemniczy czarny kapelusz opanuje miasto na kilka gorących lipcowych dni, zwiastując niemniej gorące emocje towarzyszące festiwalowi.

Plakat, towarzyszący FECIE od samego początku jej istnienia, z biegiem lat stał się odrębnym bytem, którego kilkudniowe ulotne życie na słupie ogłoszeniowym rozrosło się do wymiarów nie lada egzystencji, dlatego istotnymi elementami w wyborze stały się także: czcionka, kolor oraz technika. W swoim wyborze jurorzy kierowali się także elastycznością projektu, który będzie stanowił punkt wyjścia do zaprojektowania materiałów promocyjnych i reklamowych festiwalu.

Wzorem ubiegłych lat wybrane prace, w tym także zwycięski plakat, będzie można obejrzeć w „Plamie” podczas pokonkursowej wystawy, której inaugurację przewidziano na 20 marca.

Laureatom serdecznie gratulujemy. Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy i zapraszamy na tegoroczną FETĘ, która odbędzie się w dniach 9-12 lipca!

FETA_2015_Bartosz_Choryan_Laureat-723x1023

Zwycięski plakat Bartosza Choryana.

FETA_2015_Krzysztof_Motyka_Wyróżnienie-2775x4000-710x1024

Krzysztof Motyka – wyróżnienie

FETA_2015_Dagmara_Cieślica_Wyróżnienie-460x657

Dagmara Cieślica – wyróżnienie

Dodaj komentarz