Chór kobiet na Festiwalu Szekspirowskim

Podczas tegorecznej 17. edycji Festiwalu Szekspirowskiego w ramach Szekspiroffu wystąpi Chórraa z premierowym spektaklem „Perfumeria Lady Makbet”.

 

 

 

Perfumeria Lady Makbet / Lady Macbeth’s Fragrant Facets

Reżyseria, choreografia, opracowanie muzyczne: Renia Gosławska
Scenariusz, współpraca reżyserska: Magdalena Kajtoch
Premiera: 03.08.2013, godz.12.00
Miejsce: przed Teatrem Wybrzeże i  Cafe Absinthe, ul. Św. Ducha 2
w ramach XVII edycji Festiwalu Szekspirowskiego.

 

Obsada:

CHÓRRAA: Beata Bednarczyk, Jagoda Białogrodzka, Elżbieta Biernacka, Edyta Górska, Krystyna Homza, Kinga Janiszewska, Alina Japczyńska, Jolanta Kaczorowska, Magdalena Kajtoch, Adrianna Kucner, Hanna Ligęza-Rybak, Agnieszka Lutkiewicz, Katarzyna Marzec-Okoń, Karolina Walentynowicz, Natalia Warzyńska, Justyna Wolf, Elżbieta Zagrodzka, Maria Zakidalska.

 

 

Spektakl „Perfumeria Lady Makbet” to chóralna wersja historii upadku kobiety, jej dramatów i wyborów, dokonywanych dla siebie i wbrew sobie, aby zdobyć, zniszczyć i zasiać nienawiść. Siła kobiety zaprowadzi ją na skraj przepaści, w którą nie musi jednak skoczyć.  „Perfumeria Lady Makbet” to spektakl o dzieciobójczyniach uwikłanych w rodzinne sidła, osobiste dylematy, zmarnowane szanse.  To spektakl o odpowiedzialności społecznej za te wszystkie dzieci, które mogliśmy pomóc wychować, gdybyśmy tylko otworzyli oczy na to, co oczywiste, na sąsiadkę, koleżankę z pracy, córkę. To spektakl o przyzwoleniu na mordowanie, jak w przypadku Lady Makbet, to spektakl o przemocy, jak w rodzinie z Pucka, to spektakl  o mordowaniu dzieci ze strachu przed sobą. Szekspir jest punktem wyjścia i dojścia, nie zostawia złudzeń, jeżeli chodzi o charakter człowieka, ale daje nadzieję, że wybór należy wyłącznie do nas.

W spektaklu wykorzystano teksty Wisławy Szymborskiej. Spektakl  zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego w ramach stypendiów dla twórców kultury na rok 2013. Finansowego wsparcia udzieliła również Fundacja Pomysłodalnia. Projekt plakatu: Karolina Lutkiewicz.

Czas trwania ok 1h bez przerwy.

Szczegółowy program Festiwalu Szekspirowskiego

Chórraa to głos kobiet w sprawach, które stanowią o dzisiejszym wizerunku kobiety i jej roli w społeczeństwie. Chórraa zachęca do zatrzymania, do refleksji, czasami pogłębionej, do obejrzenia się za siebie i spojrzenia przyjaźnie w stronę drugiego człowieka. Chórraa to czas i projekt dla kobiet.  Jeżeli jesteś aktywną kobietą, która świadomie dokonuje wyboru swoich aktywności życiowych, chce się rozwijać, zdobywać doświadczenie artystyczne, ma odwagę śpiewać i głośno wypowiadać swoje zdanie – pasujesz do nas. Mamy propozycję dla pań, które skończyły 18 lat, a nie przekroczyły 150. Poprzez różne działania artystyczne kształtujemy nie tylko rzeczywistość wokół, ale staramy się docierać do pokładów energii w nas samych, aby lepiej komunikować się ze sobą i światem. Interesuje nas świadome podejście do słowa, gestu i idei, jaką niesie ze sobą funkcjonowanie społeczne. Tylko od nas zależy, co zrobimy ze swoim życiem i kiedy. My dokonałyśmy wyboru. Czekamy na Ciebie. Więcej na stronie: www.pomyslodalnia.pl

Więcej o Chórraa

perfumeria1-Kopia-2 (1)

Dodaj komentarz