Casting do roli Wiedźmina (Geralt) oraz Ciri 23 i 30 stycznia w Teatrze Muzycznym

I etapie castingu do musicau „Wiedźmin” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Teatr Muzyczny w Gdyni rozpoczął przygotowania do polskiej prapremiery musicalu „Wiedźmin” według prozy Andrzeja Sapkowskiego. Spektakl otworzy nowy sezon artystyczny. Premiera zaplanowana została na 15 września 2017 roku.

Będzie to nie tylko pierwszy musical na podstawie tej bestsellerowej powieści, ale w ogóle pierwsze przedstawienie teatralne wykorzystujące tę kultową postać fantasy.  Scenariusz powstał na podstawie następujących opowiadań: Miecz przeznaczenia, Kwestia ceny, Ostatnie życzenie, Coś więcej, Okruch lodu.

Głównym bohaterem jest białowłosy Geralt z Riwii, wiedźmin o wielkiej mocy, który za pomocą magii i nadludzkich umiejętności broni ludzi przed smokami i potworami nie stroniąc przy tym od zapłaty. Często działa pod wpływem emocji, sprzyja słabszym, poświęca się dla innych. Poza trudnościami, jakie napotyka na swojej drodze wiążąc się z czarodziejką Yennefer, Geralt bierze również udział w wielu niesamowitych przygodach. Chcąc chronić zarówno siebie, jak i swoich przyjaciół, wiedźmin stara się zachować neutralność w szalejącym świecie.

Znany jest zespół realizatorski „Wiedźmina”. Reżyserem spektaklu będzie Wojciech Kościelniak, muzykę do musicalu skomponuje Piotr Dziubek, scenografią zajmie się Damian Styrna, teksty piosenek przygotuje Rafał Dziwisz, zaś choreografię Jarek Staniek.

Jak zapewnia reżyser spektaklu Wojciech Kościelniak będzie to efektowne widowisko w dużym stopniu oparte na nowoczesnej technice.

„Chcemy pokazać ciekawy, barwny świat – inny niż wszystko to, co do tej pory robiliśmy w gdyńskim teatrze. Planujemy zastosowanie nowoczesnych technologii multimedialnych, ale w sposób, który nie zdominuje człowieka na scenie. Chcemy by widzowie mieli poczucie, że są w teatrze, a nie w kinie – dodaje reżyser”.

Większość ról zagrają znakomici artyści Teatru Muzycznego w Gdyni, do roli WIEDŹMINA oraz do roli CIRI ogłaszamy casting:

Zapraszamy aktorki i aktorów śpiewających do wzięcia udziału w I etapie castingu do przedstawienia pt. „Wiedźmin”, który odbędzie się w dniach 23 i 30 stycznia.           

W przypadku Wiedźmina (Geralta z Rivii) zapraszamy bardzo dobrze śpiewających aktorów (nie amatorów) między 25 a 45 rokiem życia, sprawnych aktorsko, ruchowo, wysportowanych, wysokich, dyspozycyjnych od początku lutego do dnia premiery oraz w terminach eksploatacji przedstawień. Znajomość języka polskiego wymagana na poziomie średnim (można grać z wyczuwalnym obcym akcentem). 

Na castingu wymagana będzie prezentacja tekstu oraz piosenki- materiały do pobrania na stronie www.muzyczny.org w zakładce CASTING.

W przypadku roli Ciri zapraszamy dziewczynki (6-10 lat). Bardzo dobrze śpiewające, odważne, rezolutne, komunikatywne, mile widziane doświadczenie aktorskie. Na castingu wymagana będzie prezentacja tekstu (do pobrania na stronie www.muzyczny.org w zakładce CASTING)  oraz dowolnej piosenki. 

Zgłoszenia do castingu, zawierające CV wraz ze zdjęciem twarzy oraz sylwetki, z zaznaczeniem wybranego terminu (23 lub 30 stycznia 2017) należy przesłać najpóźniej do 21 stycznia na adres casting@muzyczny.org 

Wszelkich informacji dotyczących castingu udzielamy wyłącznie drogą mailową, zapytania proszę przesyłać na podany wyżej adres.

Dodaj komentarz